مواد غذایی معجزه گر برای لاغری

12465e04-64ed-4192-8631-e0f1a2128f9c

شاید شما هم از لیست ما شگفت زده شوید! اما جالی است بدانید مصرف به اندازه کافی مواد غذایی زیر می تواند زمینه ساز کاهش وزن شما شوند.

تخم مرغ
یکی از مواد غذایی چندمنظوره بوده و سرشار از یک ماده‌ی مغذی به نام کولین است. کولین که در گوشت کم‌چرب، غذای دریایی و کلم‌ برگ هم وجود دارد با مکانیسم ژن‌هایی که به ذخیره شدن چربی در اطراف کبدتان می‌انجامد مبارزه می‌کند.
یک اکسیر جادویی
هر روز خود را با نوشیدن آب معدنی شروع کنید، و خصوصاً آبی که با تکه‌های لیمو، پرتقال یا گریپ‌فرود مخلوط باشد و در کل روز تا قبل خواب سعی کنید ۸ لیوان از آن بخورید. آنتی‌اکسیدان موجود در مرکبات باعث تحریک آنزیم کبدی می‌شود و کمک می‌کند سموم از بدن‌تان دفع شود.
درباره‌ی مکمل‌هایتان تجدید‌نظر کنید
اگر روزانه پروبیوتیک و ویتامین‌های زیادی مصرف می‌کنید، احتمالاً باید استراتژی خود را دوباره ارزیابی کنید. فراموش نکنید که میزان بالای ویتامین B ارتباط زیادی با شیوع بیشتر چاقی و انواع دیابت دارد، چرا که ژن‌های چربی ما را فعال می‌کند، به جای آن سعی کنید از یک مولتی ‌ویتامین روزانه استفاده کنید.
برای دسر از شکلات تلخ و توت استفاده کنید
تحقیقات نشان می‌دهد که آنتی‌اکسیدان موجود در کاکائو مانع از اضافه وزن در موش‌های آزمایشگاهی شده و به واقع میزان قند خونشان کاهش می‌یابد. از طرفی میکروب‌های سالم در شکم، شکلات را به ترکیبات مفید و ضدالتهاب تخمیر می‌کنند.
کره‌ بادام زمینی بهتر
کره‌ی بادام زمینی واقعی با دو چیز ساخته می‌شود: بادام‌زمینی و شاید کمی نمک. همان‌طور که می‌دانید کره‌ بادام زمینی باعث کاهش تک‌چربی‌های اشباع‌نشده‌ی شکمی شده، سرشار از فیبر بوده و پروتئین متابولیسم را افزایش می‌دهد. اما آنها دارای ترکیبی به نام جنیستِین هستند که مستقیماً روی ژن‌های چاقی تأثیر می‌گذارد و باعث کاهش عملکرد آنها و توانایی بدن در ذخیره‌ی چربی می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *