کنار آمدن با مشکل ناباروری ثانویه

990e0c98-c5d2-47e0-bd07-42667496fd6a

ممکن است بعد از یک یا چند بار بارداری، شخص دچار ناباروری ثانویه شود و دیگر توانایی فرزند آوری را نداشته باشد. اما پذیرفتن چنین مشکلی برای هر کسی ساده و قابل پذیرش نیست.

نه تنها احساس ناباروری در زنان نسبت به مردان شدیدتر است، بلکه آنها استراتژی‌های مختلفی برای رویارویی با این مسئله دارند.
اگر شما تنها کسی هستید که مراقبت بچه‌ها بیشتر به عهده‌ی شماست، معمولا همسرتان راحت‌تر می‌تواند با مسئله‌ی ناباروری کنار بیاید. وقتی از مادر بودن خود لذت می‌برید، جنبه‌ی منفی این مسئله هرگز از جهان بچه‌ها بیرون نمی‌رود.
ممکن است برخی مواقع حس کنید که دور و برتان پر است از مادرهای باردار. اگر شدیدا احساس حسادت‌تان زیاد شد سعی کنید که زیاد از این مسئله شوکه نشوید. این واکنش‌ها یک واکنش طبیعی نسبت به ناباروری ثانویه هستند.
ممکن است به خاطر اختلاف زیاد سن خودتان و بچه‌ای که قرار است به دنیا بیاورید تحت فشار باشید. اگر فرزندتان مدام می‌پرسد که برادر یا خواهر جدیدش کی به دنیا می‌آید، دیگر جای نگرانی نخواهد بود.
تمام این‌ها زمانی بدتر می‌شود که مردم پیش خود فکر کنند دیگر نیازی به حمایت و آسایش و راحتی ندارید چون قبلا بچه‌دار شده‌اید.
ممکن است سعی کنید بفهمید که علل ناباروری ثانویه چیست. ممکن است تصمیم بگیرید تا ناباروری را درمان کنید. یا به دنبال مشاور یا گروه‌های حمایت از ناباروری باشید تا در جلساتشان شرکت کنید. مشکلات ناباروری می‌تواند به رابطه‌تان خدشه وارد کند. بنابراین سعی کنید از هر پیشنهادی که به رویارویی با این مسئله کمک می‌کند استقبال کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *