آشنایی با روش انجام جراحی زیبایی گوش

61394324-2075-4ac6-b5eb-7d9b5366bb64

گوش نیز مانند هر قسمت بدن ممکن است ظاهر زیبای خود را از دست بدهد. ورزشکارانی که گوش آنها در مسابقات حرفه ای شکسته و دفرمه شده اند می توانند با یک عمل جراحی زیبایی، گوش خود را مجددا زیبا ببینند.

اگر از شکل گو‌ش‌هایتان ناراضی هستید احتمالاً جراحی زیبایی گوش می‌تواند برای‌تان مناسب باشد. اُتوپلاستی نوعی جراحی برای اصلاح ایرادهای ساختاری گوش است.
از این جراحی اغلب در کودکان 5 سال به بالا استفاده می‌شود، اما برخی از افراد بزرگسال نیز برای تغییر فرم گو‌ش‌های‌شان از این جراحی استفاده می‌کنند. این جراحی فقط برای گوش‌های متمایل به جلو نیست. اتوپلاستی می‌تواند بزرگی غیرعادی نرمه‌ی گوش یا دیگر ایرادات ظاهری مانند فقدان انحنای لایه‌ی خارجی گوش را اصلاح کند.
داشتن گوش‌هایی غیرطبیعی می‌تواند برای کودکان آزاردهنده بوده و باعث شرمندگی آنها شود. این مسئله در روابط اجتماعی آنها تأثیرگذاشته و حتی می‌تواند در احساسات و روان آنها نیز تأثیر منفی بگذارد. خوشبختانه جراحی زیبایی گوش می‌تواند به افراد کمک کند تا از مشکلات یاد شده پیش‌گیری کنند.
نحوه‌ی انجام اتوپلاستی
خبر خوب این است که پیشرفت‌های حاصله در عرصه‌ی پزشکی جراحی گوش را برای متقاضیان بسیار آسان‌تر کرده‌اند. در حال حاضر برای تغییر شکل گوش چندین روش متنوع وجود دارد. در یک روش می‌توان غضروف گوش را برش داد و باز کرد و در دیگری غضروف به جای برش خوردن بخیه می‌شود.
فارغ از روش اتوپلاستی، جراح یک برش کوچک در پشت گوش ایجاد می‌کند تا بتواند به غضروف دسترسی داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند. در پایان جراحی محل برش به کمک بخیه بسته می‌شود.
آماده شدن برای اُتوپلاستی
پس از جراحی حداقل برای 5 روز باید در منزل بمانید. کودکانی که تحت این جراحی قرار می‌گیرند برای یک هفته نمی‌توانند به مدرسه بروند و همچنین فعالیت‌های‌شان نیز محدود خواهند بود.
جراحی وابسته به پیچیدگی‌های هر مورد حدود 2 الی 3 ساعت و در موارد بسیار پیچیده بیشتر از 3 ساعت به طول خواهد انجامید.
برای افراد بزرگسال معمولاً از بی‌حسی موضعی و آرام‌بخش و برای کودکان از بی‌هوشی عمومی استفاده خواهد شد. اگر قرار است برای جراحی از بی‌هوشی عمومی استفاده شود فرد نباید پس از نیمه‌شب قبل از روز عمل چیزی بخورد یا بنوشد. همچنین شام شب قبل از عمل نیز باید سبک باشد.
معمولاً همان روز عمل می‌توانید به منزل بازگردید اما بهتر است فردی را همراه خود داشته باشید تا به شما کمک کند. ضمناً از لباس‌هایی استفاده کنید که تعویض آن‌ها مشکل نباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *