لیزر؛ روش نوین برای حذف موهای زائد

7733dd35-98ab-4410-9252-938ead124092

روش های سنتی حذف مو های زائد علاوه بر وقت گیر بودن، بسیار درناک و خسته کننده نیز می باشند. با رشد تکنولوژی و ورود لیزر به امور پزشکی، لیزر به یکی از بهترین متد های حذف موهای زائد تبدیل گشته است.

لیزر موهای زائد یکی از رایج‌ترین عمل‌های زیبایی است. اگر در نظر دارید از لیزر برای از بین بردن موهای خود استفاده کنید جواب برخی از سوالات تان را در این مقاله خواهید یافت.
لیزر چگونه موها را از بین می‌برد؟
در این روش متخصص لیزر پرتو متمرکزی از نور را بر پوست می‌تاباند. این نور به زیر سطح پوست نفوذ می‌کند و توسط رنگدانه موجود در فولیکول مو ی در حال رشد جذب می‌شود. این فرآیند در نهایت باعث آسیب رساندن به فولیکول می‌شود. چند هفته پس از لیزر درمانی، موهای ناحیه‌ی مورد نظر شروع به ریزش می‌کنند. از آنجایی که موها در چرخه‌های زمانی متفاوتی رشد می‌کنند و لیزر فقط در زمانی موثر است که موها در حال رشد باشند، معمولا به بیش از یک جلسه لیزر درمانی نیاز خواهد بود.
آیا نتایج لیزر موها دائمی است؟
نتیجه‌ی لیزر درمانی برای مدت طولانی باقی خواهد ماند، اما همیشگی نیست. پس از چند ماه موها به تدریج رشد خواهند کرد، اما موهای جدید نازک‌تر و روشن‌تر از موهای معمولی شما خواهند بود.
در واقع نتایج لیزر موها در افراد متفاوت است؛ در برخی افراد این نتایج برای سال‌ها باقی خواند ماند، اما برخی دیگر نیاز دارند دوباره از لیزر استفاده کنند.
آیا استفاده از لیزر می‌تواند خطرناک باشد؟
همانند همه‌ی عمل‌های زیبایی لیزر موها نیز می‌توانند عوارض خاص خود را داشته باشند. قرمزی و تورم ناحیه تحت ترمیم از عوارض رایج لیزر‌درمانی هستند. این عوارض موقتی بوده و می‌توان آنها را با داروهای بدون نسخه برطرف کرد.
اما برخی عوارض نادر نیز وجود دارند که تاول یا بروز لکه‌های پوستی ناشی از سوختگی پوست و اِسکار از آن جمله هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *