آگاهی درباره عمل جراحی اسلیو معده به روش لاپاراسکوپی

a690c226-107f-4052-aab8-eac9e058c5da

بیماری که از اضافه وزن رنج کی برد و می خواهد سریع تر به وزن مناسب خود برسد، به دنبال روشی است که با حفظ سلامتی، ریسک کم و درصد موفقیت بالا این امر را برای او محقق سازد.

در حدود 80% از متدهای درمان چاقی در ایالات متحده بر مبنای جراحی بای‌پس‌ معده انجام می‌گیرد. 20% باقی مانده بر مبنای متدهای محدود، مانند لاپ-باند معده به کمک لاپاروسکوپی انجام می‌شود. جراحی اسلیو معده به کمک لاپاروسکوپی (LSG)، که یک تکنیک جدید در عرصه درمان چاقی می‌باشد، در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.
جراحی اسلیو معده به کمک لاپاروسکوپی در ابتدا به عنوان بخشی از عمل جابجایی دوازدهه (اثنی‌عشر) انجام می‌گرفت. برخی از جراحان از این عمل به عنوان پیش‌درآمدی برای انجام بای‌پس معده و یا جابجایی دوازدهه در موارد پر خطر بهره می‌گیرند. با این حال، برخی از جراحان نیز از این عمل به عنوان یک متد درمانی مستقل کمک می‌گیرند.
در جراحی اسلیو معده، در حدود 75% از معده برداشته شده و تنها یک لوله آستین‌مانند باقی می‌ماند. جراحی اسلیو معده ارتباطی با بای‌پس روده ندارد. این عمل از یک تا دو ساعت به طول می‌انجامد. این زمان کوتاه برای بیمارانی که از ناراحتی قلبی و بیماری‌های ریوی رنج می‌برند، مزیت بزرگی محسوب می‌شود.
جراحی اسلیو معده یک متد درمانی محدودکننده می‌باشد. این عمل با کاهش اندازه معده، ظرفیت مصرف مواد غذایی را در هر وعده کاهش می‌دهد. جراحی معده موجب کاهش جذب مواد مغذی نمی‌شود. پس از جراحی، بیماران با خوردن حجم کمی از مواد غذایی احساس سیری خواهند کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *