درمان ارتدنسی در سنین بزرگسالی

e07ee2aa-1254-4d9d-9d0f-129c02b7be30

ممکن است فکر کنید درمان ارتدنسی فقط ویژه کم سن هاست. درست است که ارتدنسی در سنین پایین بهتر و سریعتر پاسخ می دهد اما برای سنین بالا نیز می توان از ارتدنسی استفاده کرد.

بزرگسالانی که به دنبال درمان ارتدنسی هستند، به طور معمول به دو دسته تقسیم می‌شوند: آنهایی که در زمان کودکی تحت درمان ارتدنسی قرار نداشتند و آنهایی که در یکی از دوره‌های زندگی خود از سیم‌های ارتدنسی استفاده می‌کرده و بنا به دلایلی آن را کنار گذاشته‌اند.
در مراکز ارتدنسی، شیوه‌های درمانی متعددی برای بازگشت تناسب به دندان‌های بیماران ارائه می‌شود. پزشکان معتقدند که هیچ‌وقت برای پیگیری درمان ارتدنسی دیر نیست. بیماران بزرگسال بسیاری هستند که تصمیم به انجام درمان می‌گیرند. در واقع، باید بدانید که بیش از ۳۰ درصد از کل بیماران ارتدنسی را بزرگسالان تشکیل می‌دهند.
ارتدنسی نامرئی یکی از تکنیک‌های درمانی مناسب برای بزرگسالان است. در ارتدنسی نامرئی از پلاک‌های شفافی استفاده می‌شود که چندان قابل رؤیت نیستند. علاوه ‌بر این، پلاک‌های شفاف ارتدنسی نامرئی قابل جدا شدن هستند؛ از این رو، هیچ محدودیتی در زمان صرف غذا نخواهید داشت. پیش از بکارگیری ارتدنسی نامرئی، اراده‌ بیمار مبنی بر استفاده‌ مداوم از پلاک‌های شفاف مورد بررسی قرار می‌گیرد. پزشک باید اطمینان حاصل کند که بیمار پلاک‌ها را به صورت تمام وقت داشته باشد و آنها را به عنوان جزئی از زندگی خود بپذیرد.
اگر به دنبال داشتن یک لبخند زیبا بر چهره‌ خود هستید، به مراکز دندان‌پزشکی زیبایی مراجعه کرده و با پزشکان متخصص مشورت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *