راه حل آنژیوپلاستی با کمک بالون و استنت

eb15a260-ff59-4de5-9c52-304924d652cf

بیش از 15 میلیون نفر از جمعیت آمریکا دچار بیماری عروق کرونر (CAD) هستند. عروق کرونر (CAD) شایع ترین بیماری قبلی عروقی است. بیماری عروق کرونر اغلب به علت تصلب شرایین رخ می‌دهد. تصلب شرایین زمانی اتفاق می‌افتد که یک ماده مومی شکل در داخل رگ‌های خونی شکل می‌گیرد. با توسعه پلاک‌ها، رگ‌های خونی باریک‌تر شده و شدت جریان خون ورودی به قلب کاهش می‌یابد.
زمانی که انسداد عروق به یک وضعیت حاد می‌رسد، جریان خون به قلب کند و کندتر شده و بیماری آنژین صدری شیوع می‌یابد. انسداد و گرفتگی عروق موجب بروز حملات قلبی خواهد شد.
داروهای زیادی برای تسکین درد آنژین صدری ناشی از بیماری عروق کرونر وجود دارد. اما، از آنجایی که داروهای موجود قادر به درمان انسداد و گرفتگی عروق نیستند، از متدهای درمانی دیگری برای کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی کمک گرفته می‌شود. آنژیوپلاستی عروق کرونر یا (PCI) به کمک بالون و استنت، یکی از رایج‌ترین متدهای درمانی مورد استفاده است.
آنژیوپلاستی به کمک بالون
آنژیوپلاستی به کمک بالون نقش موثری در باز کردن گرفتگی عروق دارد. در این عمل از یک لوله بلند و باریک به نام کاتتر استفاده می‌شود که به یک بالون کوچک مجهز است. در جریان عمل، بالون در محل انسداد عروق باد می‌شود تا پلاک‌ها را در اطراف دیواره عروق فشرده کند.
با اینکه موضوع مورد بحث در این مطلب به عروق کرونر قلب مرتبط است، اما از آنژیوپلاستی به کمک بالون برای باز کردن گرفتگی عروق در سایر نقاط بدن نیز کمک گرفته می‌شود. به عنوان مثال، پزشکان از آنژیوپلاستی شریانی برای باز کردن شریان‌های مسدود استفاده می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *