جراحی پلاستیک پلک چه مشکلاتی را حل می کند؟

16e3157a-6f70-4894-bb56-e034b6d065df

پلک چشم شما دچار مشکل است اما نمی دانید که با عمل جراحی پلک می توانید این مشکل را حل کنید یا خیر؟ یکی از مزیت‌های اصلی روش جراحی پلک چشم این است که علاوه بر ترمیم افتادگی پلک از طریق از بین بردن چربی٬ پوست و ماهیچه‌ی اضافه٬ هزینه‌ها و خطرات آن هم کمتر و دوران بهبودی‌اش هم کوتاه‌تر است. در واقع بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که به جای جراحی برای بالا کشیدن پوست صورت٬ این جراحی را انجام دهند.
معمولا مشکلاتی را که می‌توان از طریق جراحی زیبایی پلک برطرف کرد عبارتند از:
-ورم پلک بالایی به خاطر چربی اضافه
-پوست افتاده یا شل که باعث ایجاد چین‌خوردگی شده و یا تقارن طبیعی پلک بالایی را برهم می‌زند و در برخی موارد بر بینایی هم تأثیر می‌گذارد.
-پوست اضافی و چین و چروک پلک پایینی
-افتادگی پلک پایینی
برای تشخیص علت اصلی افتادگی پلک‌ها باید آزمایش انجام دهید. این مشکلِ کارکردِ پلک است٬ که در اصطلاح پزشکی به آن ترمیم اُفتِشِ پلک چشم گفته می‌شود که برای این کار می‌توان ابرو را با یا بدون جراحی پلک بالایی٬ بالا کشید. البته نباید چنین فکر کنید که تمام افتادگی‌های پلک چشم را می‌توان با جراحی زیبایی پلک درمان کرد.
مردان و زنان بزرگسال که بافت‌ها و عضلات صورتشان است گزینه‌های مناسبی برای این عمل هستند. در واقع می‌توان گفت افرادی که سیگار نمی‌کشند و یا با بیماری‌های تهدید‌آمیز یا مشکلات پزشکی حادی روبه‌رو نیستند دوران التیام خوبی خواهند داشت. بیمار باید تا حد امکان دیدگاه مثبت و منطقی نسبت به عمل و نتایج بعد از آن داشته باشد.
سعی کنید طی جلسات مشاوره با جراح متخصص سؤالات تخصصی همراه با جزئیات از او بپرسید٬ و هر چقدر می‌توانید عکس‌های قبل و بعد از عمل بیمارانی را که جراحی انجام داده‌اند ببینید تا بدین طریق درباره‌ی پزشکی که می‌خواهید انتخاب کنید اطلاعات کافی داشته باشید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *