رژیم غذایی پیشنهادی در کنار درمان ارتدنسی

d0a9e2fa-3822-46ca-acf0-b3a16c460419

هنگامی که به درمان ارتدنسی مشغول هستید، خوردن برخی از مواد غذایی ممکن است درمان شما را به تاخیر یا شکست منتهی کند. در زیر ما یک رژیم غذایی پیشنهادی داریم تا بتوانید در دوره درمانی خود از آن استفاده نمایید.

بسیاری از مردم در دوران کودکی، نوجوانی و حتی در بزرگسالی تحت درمان ارتدنسی قراردارند.مطمئنا استفاده از یک سیم ارتدنسی برای ایجاد یک لبخند زیبا و درخشان کاربرد دارد. البته باید در نظر داشت زمانی که شخص از سیم ارتدنسی استفاده می‌کند و تحت درمان ارتدنسی است دیگر شیوه زندگی او تغییر کرده و باید تحت یکسری اصول و مبانی منظم و مرتبط با شرایط فعلی خود در مسائل روزمره گام بردارد. رعایت یک رژیم غذایی ویژه برای شرایط فعلی که شخص از سیم ارتدنسی استفاده می‌کند یکی از همین مبانی مربوطه است که در زندگی شخص تاثیر بسزائی دارد.
روزهای اولی که شخص از سیم دندان استفاده می‌کند از محدودیت‌های بیشتری برخوردارند. در این دوران که هنوز از چسب مخصوص درمان استفاده می‌شود شخص باید فقط غذاهای نرم مصرف کند.
به‌طور معمول بعضی از غذاها را می‌توانید مثل همان زمانی که سیم در دهان نداشتید استفاده کنید. اما بعضی از غذاها می‌توانند به سیم دندان شما آسیب بزنند:
-غذاهای جویدنی مثل تافی، آدامس، گوشت گاو و نان شیرینی
-غذاهای سخت مانند بادام زمینی، چیپس، یخ و آب نبات
-غذاهای ترد مثل چیپس، سیب و هویج
می‌توانید از خوردن بعضی از غذاهایی که همیشه دوست داشتید، لذت ببرید اما باید در نحوه مصرف آنها تغییراتی ایجاد کنید. برای مثال هویج پخته شده نرم می‌شود و خوردن آن به سیم دندان آسیب نمی‌زند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *