بعد از درمان ارتدنسی از نگهدارنده استفاده کنید

91442353-00fc-48a5-8260-22e1c6e4618a

اگر اقدام به درمان ارتدنسی کرده اید و به روزهای پایانی آن نزدیک می شوید تا از دست سیم های ارتدنسی خلاص شوید، مطمئنا پزشک به شما توصیه می کند از نگهدارنده استفاده نمیاید.

این نگهدارنده معمولا پس از درمان به منظور نگهداشتن دندان‌های شما به‌طور مناسب استفاده می‌شود. بسیاری از بیماران ملزم به پوشیدن نگهدارنده خود هستند. ابتدا باید شب‌ها از این نگهدارنده‌ها استفاده کنند و سپس هر روز. مهم است که بدانید انواع و اقسام نگهدارنده وجود دارد.

 نگهدارنده هاولی
نگهدارنده هاولی یکی از رایج ترین نوع نگهدارنده‌هاست. این یک نگهدارنده قابل جابجایی است که از ترکیب سیم های فلزی ساخته می‌شوند که به‌طور معمول شش دندان پیشین را احاطه می‌کنند و برای نگه‌داشتن دندان‌های شما در جای خود طراحی شده‌اند.

نگهدارنده اسیکس (شفاف)
نگهدارنده اسیکس و یا نگهدارنده شفاف قابل جابجایی است که با کل قوس دندان‌های شخص کیپ و از قالب تولید می‌شود. در نگهدارنده اسیکس هیچ سیم و یا فلزی وجود ندارد. آنها همچنین می‌توانند برای تولید حرکات دندانی جزئی مورد استفاده قرار گیرند و در پیشگیری از سایش دندان‌ها به علت دندان قورچه در شب کمک‌کننده باشند.

نگهدارنده پیوند
نگهدارنده زبانه پیوند به طورمستقیم به سطح داخل دندان نیش می‌چسبد. در هنگام استفاده از این نگهدارنده‌ها باید مراقب گاززدن و جویدن باشید زیرا با گاززدن نادرست می‌شکنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *