عوارض احتمالی پس از جراحی رینوپلاستی که ممکن است دچار شوید

a7c101f1-8979-40f7-b21c-f96cb17b5d2e

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی است. رینوپلاستی می تواند گاهی موقع با مشکلاتی پس از عمل همراه شود و بهتر است قبل از اقدام به عمل رینوپلاستی با این مشکلات آشنا شویم.

رینوپلاستی می‌تواند چهره‌ی افراد را به طرز چشم‌گیری بهبود ببخشد یا مشکلات پزشکی مانند مشکلات تنفسی ناشی از انحراف بینی را درمان کند. اما همانند دیگر عمل‌های جراحی، رینوپلاستی نیز می‌تواند عوارضی به دنبال داشته باشد. به همین دلیل است که باید برای عمل خود به دنبال یک جراح با تجربه و معتبر باشید. بیایید به مشکلاتی که می‌توانند پس از عمل رینوپلاستی رخ دهند و همچنین روش مقابله با این مشکلات نگاهی بیندازیم.
عوارض کارکردی
مشکلاتی که ممکن است پس از عمل رینوپلاستی به وجود آیند می‌توانند بر کارکرد بینی تأثیر گذاشته و نحوه‌ی نفس کشیدن فرد را با مشکلاتی روبرو کنند. در همه‌ی عمل‌های رینوپلاستی ساختار بینی دست‌خوش تغییر خواهد شد، بنابراین مهم است که جراح از مجاری تنفسی محافظت و حتی آنها را تقویت کند. اگر ایرادی در مجاری عبور هوا ایجاد شود نفس کشیدن با مشکل روبرو خواهد شد و به تبع آن ممکن است فرد احساس ضعف کند یا در خواب او مشکلاتی ایجاد شود.
عوارض زیبایی
اغلب افراد از رینوپلاستی برای بهبود فرم و ظاهر بینی خود استفاده می‌کنند. برخی از ایرادات ظاهری بینی عبارتند از: برآمدگی ناحیه‌ی میانی بینی، پهنای زیاد بینی، باریک بودن بیش از حد بینی و افتادگی نوک بینی. این موارد می‌توانند تأثیر بسزایی در ظاهر ما داشته باشد و حتی احساسی که به خود داریم نیز از این مشکلات ظاهری تأثیر می‌گیرد. بنابراین افراد انتظار دارند که پس از جراحی ظاهر بینی‌شان آنچنان باشد که می‌خواستند. متأسفانه عوارض زیبایی یک عمل ناشیانه می‌توانند ظاهر بینی را حتی بدتر کنند. این مسئله ممکن است دید فرد به خود را با آسیب‌های جدی روبرو کند.
جراحی اصلاحی (ثانویه) می‌تواند با عوارض مقابله کند
شاید به خاطر مشکلاتی که در جراحی اولیه رخ داده‌اند تمایلی به جراحی ثانویه وجود نداشته باشد، اما جراحی اصلاحی (ثانویه) می‌تواند در برطرف‌کردن عوارض کارکردی و زیبایی رینوپلاستی بسیار موثر بوده و بینی دلخواه شما را برای‌تان فراهم کند. جراحی اصلاحی اغلب به خاطر وجود اسکار و تغییرات ساختاری به وجود آمده در بینی طولانی‌تر و دشوارتر است. به همین دلیل برای جراحی اصلاحی باید به یک جراح متخصص که در انجام جراحی ثانویه مجرب است مراجعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *