قسمت اول: چه کسانی نباید جراحی پلاستیک کنند؟

post-va-ziba

ممکن است از عمل زیبایی پلاستیک خود پشیمان شوید و با خود می گووید کاش قبل از عمل مقدار بیشتری تحقیق کرده بودم. باید بدانیم جراحی پلاستیک زیبایی برای همه نتیجه بخش نخواهد بود.

این روزها جراحی‌های پلاستیک و ترمیمی از یک خواسته لوکس و دست نیافتنی به یک نیاز فردی، اجتماعی تبدیل شده‌اند. برنامه‌های تلویزیونی و مطالب رسانه‌ها همگی شما را به زیبایی و تناسب بیشتر دعوت می‌کنند، اما آیا همه ما کاندیدای جراحی پلاستیک هستیم؟ آیا شما با کسانی برخورد داشته‌اید که از جراحی قبلی خود ناراضی یا پشیمان هستند؟ صدالبته که در جراحی علم تجربه و هنر جراح و مراقبت بیمار بسیار اهمیت دارد، ولی مطلب مهمی است که باید بدانید و آن این است، چه کسانی نباید مورد عمل جراحی پلاستیک قرار بگیرند؟

نخستین گروه، گروهی است که جراحی مورد درخواست بنا به شرایط علمی به صلاح‌شان نیست. مثل گذاشتن پروتز سینه در دختران کم سن و سال یا جراحی کشیدن پوست صورت در خانم‌هایی که جوان هستند و مطمئنا تاثیر چندانی بر آنها نخواهد داشت. بنده اغلب برای این‌گونه مراجعان حتی‌الامکان علت علمی نظرم را توضیح می‌دهم، خوشبختانه در صورت منطقی بودن این دسته افراد کنار گذاشتن جراحی را می‌پذیرند.
دومین گروهی که جراحی پلاستیک ابدا به صلاح آنها نیست افرادی هستند که انتظارات رؤیاگونه و غیرواقعی از جراحی دارند، کسانی که فکر می‌کنند جراحی پلاستیک می‌تواند زندگی آنها را تغییر بدهد یا از شکست در ازدواج‌شان جلوگیری می‌کند و کسانی که همراه خود عکسی دارند و می‌خواهند شبیه آن شوند از این دسته هستند، این انتظار از جراحی بسیار غیرمنطقی و رؤیایی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *