آبدومینوپلاستی درمان چاقی مفرط و افتادگی پوست شکم

9b8a8c92-fe59-4629-b9ed-d985e79c79aa

آبدومینوپلاستی نام روشی است که با کشیدن چربی های زیر پوست و سپس کشیدن پوست ها برای رفع افتادگی آنها به زیبایی و سلامت فرد کمک می کند.

این عمل برای کسانی انجام می‌شود که دچار افتادگی شکم همراه با پوست شل و چربی اضافه به میزان زیاد هستند که ناشی از عوامل مختلفی مثل چاقی زیاد یا بارداری است.
معمولا در این بیماران چین‌هایی در نواحی تحتانی وجود دارد که اصطلاحا «استریا» نامیده می‌شود. استریا در حقیقت پاره‌شدن لایه‌های عمقی پوست است که در اثر کشیده شدن زیاد هنگام افزایش حجم شکم به وقوع می‌پیوندد.

این عمل چطور انجام می‌شود؟
معمول‌ترین روش عمل، ایجاد یک برش جراحی عرضی در چین‌های شکم (مانند برش سزارین) است. گاهی از برش‌های دیگر مثل برش زیرسینه و کشیدن پوست به سمت بالا نیز استفاده می‌شود. در این عمل پس از آزاد کردن پوست و چربی شکم از لایه عضلات شکمی، پوست و چربی شل و اضافه برداشته شده  و عضلات شکم نیز که شل است ترمیم می‌شود؛ به این معنی که عضلات شکم روی هم دوخته می‌شوند تا از حالت گنبدی به حالت صاف درآیند. سپس باقی مانده پوست و چربی از ناحیه بالای ناف به ناحیه تحتانی شکم کشیده شده و ترمیم انجام می‌شود. ناف نیز طی عمل از اطراف بریده شده و در محل خود یعنی چسبیده به عضلات حفظ می‌‌شود و پس از ترمیم پوست با یک برش در محل جدید به لبه‌های پوست دوخته می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *