شرح عوارض و روشهای جراحی بینی از بیان متخصص

bcb21479-7a92-48fb-bde4-c43b471cd83b

در مورد عوارض و روش های مختلف جراحی های زیبایی و درمانی بینی از دکتر نداف سوالاتی پرسیدم و ایشان اینگونه پاسخ ما را دادند:

دکتر نداف عوارض جراحی را اینچنین بیان کرد: عوارض عمل جراحی زیبایی بینی کم است و از جمله آن میتوان از ورم و کبودی دورچشم نام برد که با استفاده از کیسه یخ پس از عمل، میزان آن کاهش مییابد و در عرض حداکثر یک هفته بهبود مییابد. بعضی عوارض عمل جراحی زیبایی بینی  به علت انتخاب ناصحیح بیمار یا تکنیک نادرست عمل و همچنین عدم اشراف کامل به زیبایی قسمتهای دیگر صورت است که در راس آن مشکلات تنفسی پس از عمل است که درصورت انتخاب صحیح جراح مربوطه احتمال این عوارض کم میشود. 

دکتر نداف همچنین در مورد روش های عمل زیبایی بینی گفت: عمل زیبایی بینی میتواند به صورت باز یا بسته انجام شود. در روش باز آناتومی بینی حین عمل قابل مشاهدهتر است و دسترسی کامل به همه قسمتهای بینی جهت اصلاح بدشکلی وجود دارد ولی در عین حال ورم و دوره نقاهت پس از عمل نسبت به عمل بسته بیشتر است. در عمل بسته، امکان دسترسی کامل به بعضی قسمتهای بینی مانند نوک بینی کمتر از عمل باز است ولی ورم و دوره نقاهت پس از عمل نسبت به عمل باز کمتر است. از اینرو انتخاب نوع عمل باز یا بسته بستگی به نوع بدشکلی بینی دارد و بر عهده جراح محترم فوقتخصص جراحی پلاستیک و زیبایی است. دکتر نداف افزود: زیبایی بینی صرفا به معنی کوچک کردن بینی نیست. زیبایی بینی در صورتی حاصل میشود که تناسب و زوایای بین قسمتهای مختلف بینی حفظ شود. مثلا تناسب نوک بینی نسبت به پل بینی، تناسب قسمت استخوانی بینی نسبت به پهنای پرههای بینی و… صرفا کوچک کردن بینی این تناسبات را اصلاح نمیکند و ممکن است باعث مشکلات تنفسی و زیبایی پس از عمل شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *