چگونه بعد از بارداری تناسب اندامتان را حفظ کنید

43d02df0-04ce-475f-ae23-3ebbeab01c43

بعد از طی کردن دوره بارداری، بانوان در اندام خود تغییراتی مثل اضافه وزنیا افتادگی پوست شکم را خواهند دید. اما ما به شما کمک خواهیم کرد سریع تر به تناسب اندام خود برسید.

بارداری مرحله‌ای از زندگی بسیاری از خانم‌هاست که بعد از ۹ماه انتظار به تولد موجودی بسیار دوست‌داشتنی می‌انجامد؛ مرحله‌ای که بسیار شیرین است ولی پس از سپری شدن روزهای اولیه، مادر دردمند به تناسب‌اندام از دست رفته خود می‌اندیشد. خانم‌هایی که بارداری اول خود را تجربه کرده‌اند معمولا بعد از زایمان ناراحت هستند  که چرا با وجود انجام زایمان همچنان مانند یک خانم باردار به نظر می‌رسند و هنوز قسمت وسط شکم‌شان گرد و برجسته است درست شبیه زمانی که ۶ماهه باردار بوده‌اند! همچنین در بسیاری از خانم‌ها خط تیره در پایین شکم همراه با ترک‌های ناشی از کشیده شدن پوست، ظاهر ناخوشایندی را برایشان به وجود آورده است. بازگشت به اندام قبل از بارداری را طی چند مقاله از زبان دکتر محمدعلی تقی‌پور، متخصص جراحی (پلاستیک و ترمیمی) خواهید خواند.

در ادامه دکتر محمد علی تقی‌پور خاطر نشان کرد:آنچه در این میان مهم خواهد بود اینکه داشتن بارداری تحت کنترل (از نظر تغذیه) در عدم تجمع بیش از حد چربی غیرضروری در بدن فرد باردار تاثیرگذار است.

بعد از زایمان نیز داشتن تغذیه‌ای سالم، ضمن افزایش شیرتولیدی مادر، مانع از تجمع چربی اضافی در بدن می‌شود و در ظاهر بعد از زایمان فرد تاثیر زیادی دارد.
نکته دیگر درمورد شیردادن است که باعث جمع شدن زودهنگام رحم و مصرف کالری اضافه توسط نوزاد می‌شود. ورزش نیز برای بعد از زایمان امری ضروری است اما با رعایت همه این موارد گاه تغییرات ایجاد شده به طور کامل رفع نمی‌شود.
در این صورت با انجام جراحی مناسب می‌توان شکم را تقریبا به‌طور کامل به حالت قبل از بارداری بازگرداند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *