با عوارض جراحی آبدومینوپلاستی آشنا شوید

Abdominoplasty

آبدومینوپلاستی جز روش های جراحی لاغری کم خطر محسوب می شود اما به هر حال این عمل جراحی نیز ممکن است خطراتی را برای بیمار به همراه داشته باشد.

عوارض نسبتا کمی در روش آبدومینوپلاستی وجود دارد؛ مهم‌ترین عارضه اختصاصی آن برش طولانی عرضی است که معمولا تا ناحیه پهلوها امتداد می‌یابد. خط برش به وسیله بخیه‌های جذبی ترمیم می‌شود و زمان همرنگ شدن آن با سایر نواحی، حدود یک تا 2 سال طول می‌کشد. عارضه دیگر، احتمال آسیب پوستی و نکروز یا سیاه شدن قسمتی از پوست است که در صورتی که مجاور منطقه برش باشد منجر به باز شدن زخم می‌شود. این عارضه نادر بوده و معمولا در افرادی که بیماری زمینه‌ای مثل دیابت دارند، دیده می‌شود.

عارضه بعدی آبدومینوپلاستی تجمع مایع خونابه‌ای زیر پوست محل عمل است که محدود‌شونده است و تقریبا در تمام بیماران به وجود می‌آید و به‌ندرت نیاز به تخلیه به وسیله سوزن خواهد داشت. عارضه بعدی که بی‌خطر است، کم‌حسی یا بی‌حس شدن قسمتی از پوست شکم به‌خصوص در نواحی تحتانی است که در بیشتر موارد طی یک سال به حالت طبیعی برمی‌گردد و در تعداد معدودی مادام‌العمر خواهد بود. افراد دارای شکم بزرگ همراه با شلی و آویزانی پوست و وجود ترک‌های متعدد پوستی و عضلات جدار قدامی شکم شُل، نیاز به  انجام عمل آبدومینوپلاستی یا تامی تاک دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *