با ارده سس درست کنید

سس ارده

ارده از جمله مواد مغذی است که می توانید با آن سس مخصوص تهیه کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید. آشنایی با طرز تهیه این سس را به شما پیشنهاد می کنیم.

ارده نام نوعی غذاست که از کنجد کوبیده شده به دست می‌آید.

ارده خود به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هر وعده غذایی بویژه صبحانه است. ارده فاقد هر گونه افزودنی، اعم از شیمیایی و غیرشیمیایی است و به‌عبارتی صددرصد طبیعی است. ماده اصلی و تنها ماده تشکیل دهنده آن کنجد است. در واقع مایعی است که از کنجد نرم پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده و روغن آن جدا نشده باشد.

مواد لازم برای تهیه سس ارده:
آبلیمو ترش تازه     نصف لیوان
نمک     ۱ قاشق چای خوری
ارده     ۵ تا ۶ قاشق غذاخوری
نخود پخته      ۶ تا ۷ قاشق غذاخوری
سیر      ۱حبه
فلفل قرمز     نصف قاشق چای خوری
سرکه ی سیب     ۵ تا ۶ قاشق غذاخوری
روغن مایع     ۱ لیوان

طرز تهیه سس ارده :
نخود را که از شب قبل خیس کرده ایم می گذاریم بپزد به طوری که پس از پختن آب آن کاملا کشیده شود. پس از سرد شدن، آن را به همراه ارده، آب لیمو ترش تازه،سیر، نمک، فلفل قرمز و روغن مایع در مخلوط کن کاملا مخلوط می کنیم تا به غلظت دلخواه برسانیم.

برای بهتر و غلیظ تر شدن سس ارده، آن را به مرور مخلوظ می کنیم. یعنی چند بار مخلوط کن را روشن و خاموش کرده و چند دقیقه صبر می کنیم تا مواد سس کاملا مخلوط شود.

باید دقت شود که سس ارده بیش از حد رقیق نشود. در صورت رقیق شدن سس، کمی نخود پخته به آن اضافه می کنیم و در صورت غلیظ شدن آن، مقداری روغن مایع و آب لیمو ترش تازه به آن می افزاییم. سس ارده را می توان به همراه فلافل، کتلت، سبزیجات خام و یا بخارپز مانند ساقه ی کرفس، گل کلم، کلم بروکلی و هویج میل نمود.

نوش جان

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *