طرز تهیه پاپ کورن یا ذرت بو داده

ذرت بو داده

ذرت بوداده یا پاپ کورن از تنقلاتی است که در جهان شناخته شده است و طرفداران زیادی دازد. اما این خوراکی خوشمزه را چطور در خانه تهیه کنیم.

مواد لازم:
دانه ذرت خشک ۱لیوان  .

روغن مایع یا روغن زیتون ۱۰ قاشق غذاخوری

نمک مقداری

در صورتی که می خواهید ذرت طعم دار تهیه کنید سرکه یا آبلیمو یا کره یا پنیر پارمزان یا گوجه فرنگی لازم دارید.

طرز تهیه:
روغن و کمی نمک را داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و پس از اینکه داغ شد ذرت های خشک را اضافه کنید ( حرارت کم باعث عرق کردن قابلمه و خیس شدن پاپ کورن می شود ، حرارت باید متوسط باشد ).

قابلمه را تکان دهید تا ذرت در سراسر قابلمه پخش شود ( دقت کنید دانه های ذرت روی هم نباشند ، اندازه قابلمه باید در حدی باشد که دانه های ذرت به خوبی در آن پخش شوند ، روغن نیز باید تا اندازه ای باشد که تمام ذرت ها چرب شوند ).
پس از اینکه اولین ذرت پف کرد در قابلمه را ببندید و منتظر بمانید تا ذرت ها آماده شوند ، پس از اینکه دیگر صدایی به گوش نرسید سریع قابلمه را از روی حرارت بردارید تا ذرت ها نسوزند ( دقت کنید که حجم ذرت پس از آماده شدن چند برابر می شود ).

نکته ها : برای تهیه پاپ کورن کره ای به جای روغن از کره استفاده کنید ، برای تهیه پاپ کورن سرکه ای مقداری سرکه را با کره ذوب شده مخلوط کنید و روی پاپ کورن های داغ بریزید و مخلوط کنید ، برای تهیه پاپ کورن پنیری مقداری پنیر پارمزان رنده شده را روی پاپ کورن های داغ بریزید و سرو کنید.

برای تهیه پاپ کورن گوجه ای مقداری گوجه خشک شده را با کره مخلوط کنید و روی پاپ کورن های بو داده شده بریزید و چند دقیقه در فر قرار دهید.

بهتر است ذرت استفاده شده خیلی کهنه نباشد.

ذرت های باز برای این کار بهتر از ذرت های بسته بندی می باشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *