سوسیس

هرآنچه درباره ی سوسیس های تقلبی

سوسیس

همانطور که میدانید در خرید سوسیس و مواد غذایی دیگر باید به بهداشتی بودن آنها توجه کرد. در این بخش خبری درباره ی سوسیس های تقلبی گردآوری کرده ایم.

سوسیس های غیربهداشتی وارداتی

به گزارش ویکی جوان به نقل از خبرگزاری ایسنا: دکتر سهیل اسکندری معاون فنی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: فرآورده‌های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس تا کنون از این اداره کل مجوز ورود دریافت نکرده‌اند، سلامت اینگونه محصولات مورد تایید نیست و قابلیت مصرف انسانی ندارند.تمام اقلام وارداتی مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی فرآیند شده و مواد اولیه در صورتی که مجوز ورود از اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی را نداشته باشند، غیر قابل مصرف انسانی هستند.

سوسیس غیربهداشتی

سوسیس غیر بهداشتی

مصرف کنندگان باید هنگام خرید و مصرف هرگونه مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی نسبت به مطالبه برچسب محصول اقدام کنند و در صورتی که فاقد مجوز ورود یا ساخت باشد، ضمن عدم مصرف کالای مربوطه، موضوع را به معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور یا روابط عمومی سازمان غذا و دارو اطلاع دهند.

سوسیس غیر بهداشتی

گزارش بازرسی اداره کل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی حاکی از آن است که، از مبادی غیرقانونی فرآورده‌های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس از مبدا ترکیه، هلند و برخی کشورها وارد شده‌اند که به دلیل شبه شرعی و بهداشتی، غیرقابل مصرف بوده و این اداره کل، هماهنگی لازم را با معاونت بهداشتی، جهت جمع‌آوری محصولات غیرمجاز و برخورد با متخلف، بعمل خواهد آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *