گرانولا میان وعده ای مناسب برای بچه ها

گرانولا

گرانولا را هم می توانید به عنوان تنقلات و میان وعده به کودکان بدهید هم به عنوان وعده اصلی مثل صبحانه. گرانولای عسل و دارچین یکی از بهترین گزینه ها است.

گرانولا یک روش بسیار عالی برای استفاده از همه میوه های خشک یا مغزهای مقوی است که بیشتر برای صبحانه استفاده می شود. این میکس بسیار مقوی و بیشتر برای ورزشکاران توصیه می شود.گرانولا را حتی کسانی که در رژیم هستند مصرف می کنند، چون بدن آنها را سالم و قوی می کند. پس استفاده از آن بسیار مفید است. با کمی شیر می توان گفت، گرانولا یک غذای کامل است. کودکان را نیز از این غذا بی نصیب نگذارید.
گرانولای عسلی و دارچین

جو پرک ۱۵۰ گرم

بادام شیرین ۱۰۰ گرم

تخمه کدو ۵۰ گرم

تخمه آفتابگردان ۵۰ گرم

روغن ۲ قاشق غذاخوری

عسل ۱/۲ لیوان

کشمش ۱/۴ لیوان

دارچین ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه : تمام مواد را داخل کاسه ای بریزید ، عسل را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مواد به خوبی باهم ترکیب شوند ( اگر مخلوط کردن با قاشق مشکل بود از دست هایتان کمک بگیرید ).
ته سینی را چرب کنید یا کاغذ روغنی قرار دهید ، مواد را داخل قالب یا سینی بریزید و با دست خوب فشرده کنید سپس در فر با دمای ۱۶۰ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ – ۴۰ دقیقه قرار دهید ( میتوانید مدت پخت را بیشتر کنید ).

پس از پخت اجازه دهید گرانولا خوب سرد شود سپس برش بزنید و داخل سلفون یا ظرف در دار بسته بندی کنید ( این گرانولا تا ۱ ماه در یخچال قابل نگهداری است ) ؛ در صورتی که فر ندارید میتوانید این مواد را داخل قابلمه و روی حرارت تُست کنید.

نکته ها : میتوانید به جای عسل از شکر قهوه ای یا سفید استفاده کنید ، میتوانید داخل گرانولا از انواع میوه های خشک استفاده کنید ، گرانولا به تنهایی یا برای تزیین و سرو دسر عالی است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *