طرز تهیه دسری رژیمی با سیب

دسر سیب رژیمی

شکر رژیمی در دسرسازی رژیمی کاربردهای زیادی دارد. همچنین سیب خاصیت لاغرکنندگی زیادی دارد. به همین جهت شما عزیزان را با این دسر خوشمزه رژیمی آشنا می کنیم.

آسپارتام (قند رژیمی) : یک پرتیین گیاهی است که که بسیار شیرین بوده و اصلا در شاخه قندها نیست بنابرین مانند پرتیین در حرارت ۱۰۰ درجه شیرینی خود را از دست میدهد در بسیارى از غذا ها و نوشابه  ها و به صورت شیرین کننده مصرف مى شود.

به ازاى هر گرم داراى چهار کالرى است، اما در مقایسه با قند معمولى ۲۰۰ برابر شیرین تر است. بی ‌خطر بودن آسپارتام در سال ۱۹۷۴توسط اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شد و از آن زمان مصرف آن در کشورهای مختلف رو به فزونی نهاد. یکی از مناسب ترین شکر برای رژیم های لاغری وافراد دیابتی است.
دسر سیب ترد

 
مواد لازم برای تهیه دسر سیب ترد رژیمی:
آب نصف لیوان  .

جو پرک نصف لیوان  .

شکر قهوه ای ۱ لیوان  .

بیکینگ پودر ۱/۴ قاشق چایخوری
سیب ۸ عدد  .

شکر رژیمی نصف لیوان  .

آرد ۱ قاشق و ۱ لیوان  .

دارچین ۱ قاشق چایخوری

جوش شیرین ۱/۴ قاشق چایخوری  .

کره آب شده نصف لیوان
طرز تهیه:

فر را تا دمای ۱۷۵ درجه سانتی گراد گرم کنید.

سیب ها را بشوئید و پوست بگیرید. آنها را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و آنها را هسته گیری کنید. سپس آنها را به برش های دلخواه ببرید و در قالب بریزید. شکر رژیمی، یک قاشق آرد و دارچین را باهم مخلوط کنید و روی سیب ها بپاشید. سپس آب را روی آنها بریزید.
در کاسه ای دیگر جو پرک، شکر قهوه ای،۱ لیوان آرد، بیکینگ پودر و جوش شیرین و کره ذوب شده را باهم خوب مخلوط کنید و سپس روی مخلوط سیبها بریزید. قالب را در فر قرار دهید و ۴۵ دقیقه صبر کنید تا کاملا برشته شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *