ادویه های اصیل را در منزل تهیه کنید

ادویه

به کار بردن ادویه ها در غذاها باعث می شود تا هم از خواص آن ها استفاده کنیم هم طعم غذاها را بهتر کنیم. اما باید بدانیم کدام ادویه را در چه غذایی استفاده کنیم.

ادویه گرام ماسالا ( نوعی ادویه هندی )

اَنیسون یا بادیان ۳ عدد

جوز هندی ۲ عدد

فلفل سیاه ۲ قاشق چایخوری

زیره سبز ۴ قاشق چایخوری

زردچوبه ۳ قاشق چایخوری

هل ۳ قاشق چایخوری

فلفل قرمز یا پاپریکا  ۲ قاشق چایخوری

رازیانه ۲ قاشق چایخوری

برگ بو ۵ عدد

میخک ۱ قاشق چایخوری

دارچین ۳ قاشق چایخوری

زیره سیاه ۲ قاشق چایخوری

گل سرخ ۱ قاشق چایخوری

زنجبیل ۱ قاشق چایخوری

تخم گشنیز ۳ قاشق چایخوری

گرام ماسالا در زبان هندی به معنی ادویه مخلوط تند است ، ترکیبات مختلفی از ادویه ها وجود دارد و همه ی آنها ماسالا نامیده میشود ( ماسالا یعنی ادویه جات و گرام یعنی تند ).

ترکیب ادویه بستگی به تمایل اشخاص و استفاده از مقدار و نوع ادویه دارد ، بعنوان مثال اگر از فلفل قرمز و پاپریکا در این ادویه بیشتر استفاده شود رنگ ادویه به قرمزی میزند و اگر از زردچوبه بیشتری استفاده شود رنگ ادویه به زردی میزند و …

در هند هر غذا دارای ماسالای مخصوص به خود است ؛ گرام ماسالا یکی از معروف ترین ادویه هاست و در اغلب غذاها مصرف میشود و می توانید انرا در بعضی فروشگاه ها به صورت آماده پیدا کنید.

برای اماده سازی گراماسالا باید تمام ادویه ها را درون میکسر بریزید تا پودری یکدست شود سپس با هم مخلوط کنید و درون شیشه ای ریخته و در آن را محکم ببندید و در جای خشک و تاریک نگهداری نمائید.

ادویه خورش و پلو مخلوط

پودر مزره خشک

ترخون

پودر پوست نارنج

آویشن

گشنیز

شنبلیله

جعفری

شوید

نعنا

پونه

انیسون

بادیان

 

پودر سیر

پودر موسیر

پودر دارچین

پیاز خشک

از هر کدام از ادویه های نام برده شده ۱ – ۲ قاشق چایخوری درون مخلوط کن یا میکسر بریزید و بزنید تا مواد یکدست شوند سپس درون شیشه ای بریزید و هر زمان خواستید مصرف کنید.

از ادویه های نام برده شده میتوانید در تمام خورش ها ، مایه پلوهای مخلوط ، انواع خوراک ها مانند زبان و همچنین برای سرخ کردن ماهی و مرغ ، انواع گوشت ، دلمه ، کوکو و هر چیزی که تمایل دارید استفاده کنید.

البته شما میتوانید هر کدام از ادویه ها را که تمایل ندارید از فهرست کم کنید یا جداگانه بکار ببرید اما استفاده همزمان از این ادویه ها عطر و طعم خاصی به غذاها میدهد.

استفاده از ادویه جات به مقدار مناسب در غذا خوب است و استفاده بیش از حد ادویه طعم غذا را تغییر میدهد ( بعنوان مثال ۲ – ۳ برابر نمکی که درون غذا میریزید خوب است ).

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *