بزرگراه تهران_ کرج شاهد تعقیب و گریز خونین

دستگیری دزدان

ماموران پلیس که در تعفیب دزدان بودند با شکیک ۱۳ گلوله و زخمی کردن یکی از دزدان توانستند آن ها رامتوقف کنند؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه ۲۹ آبان‌ماه امسال مأموران کلانتری ۲۲ مهرشهر کرج هنگام گشتزنی در بلوار شهرداری به یک خودرو که سه مرد مرموز سرنشینان آن بودند برخوردند و دیدند آنها در حال دستبرد به دیگر خودروها هستند.

با صادر کردن دستور ایست ماموران، دزدان که غافلگیر شده بودند با بی‌ توجهی به خواسته مأموران سوار بر خودرو پا به فرار گذاشتند و همین کافی بود تا تعقیب و گریزی خطرناک در بزرگراه تهران – کرج رقم بخورد.

دزدان فراری در حالی که اعتنایی به آژیر اخطار و چراغ گردان پلیس نداشتند، با حرکات مارپیچ و وحشت‌آور با سرعت از کمربندی مهرشهر به سمت بزرگراه کرج – تهران حرکت کردند و مأموران که می‌دیدند دزدان رفتار مخاطره‌آمیزی دارند، در نزدیکی ترمینال شهید کلانتری اقدام به تیراندازی هوایی کردند تا فراری‌ها با شنیدن صدای این شلیک بترسند و توقف کنند اما دزدان باز به سمت بزرگراه حرکت کردند و در جهت مخالف خودروها وارد بزرگراه شدند و در حالی که هر لحظه امکان تصادف فاجعه‌باری وجود داشت، مخالف مسیر اصلی بزرگراه و با سرعت زیاد به در حال  حرکت بودند و باعث وحشت‌آفرینی و بی‌نظمی در بزرگراه شدند.

رانندگان رهگذر که همزمان با شنیدن صدای آژیر خودروی پلیس و تیراندازی‌های مأموران با خودرویی مواجه می‌شدند که از روبه‌رو به آنها نزدیک می‌شد، به ناچار عکس‌العمل‌های خطرناک داشتند؛ به‌گونه‌ای که نظم این مسیر به هم خورده بود.

مأموران پلیس که خود را در برابر باند مخوفی می‌دیدند، بعد از شلیک ۱۲ گلوله و نشانه‌رفتن بدنه و لاستیک‌های خودروی فراری‌ها آنها را به ناچار متوقف کردند و به محاصره درآوردند.

در شاخه دیگر این عملیات، تحقیقات مشخص کرد که دو نوچه مرد زخمی،با نام های  نادر و عیسی و از دزدان حرفه‌ای هستند. این دو تبهکار که پس از یک ساعت تعقیب و گریز خطرناک دستگیر شده بودند، با دستور سرهنگ سیدحقیقی رئیس پلیس کرج تحت بازجویی ابتدایی قرار گرفتند و پذیرفتند که از دزدان داخل خودرو هستند.
عیسی نیز در این باره گفت: تاکنون ۹ سرقت مشابه داشته‌ایم و آخرین‌بار مأموران پلیس مچ ما را گرفتند و قاسم که زخمی شده است، اصرار داشت فرار کنیم. در زمان تعقیب و گریز خودمان نیز وحشت‌زده بودیم اما چاره‌ای نبود. قاسم می‌خواست هر طوری شده بازداشت نشویم.

نادر اظهار داشت: من و همدستانم سوار بر خودرو به پرسه‌زنی در خیابان‌های مهرشهر و نقاط مختلف دست می‌زدیم و با دیدن خودرویی که تجهیزات ایمنی نداشت با روش‌هایی که بلد بودیم به سرقت لوازم با ارزش داخل آن می‌پرداختیم.

در همان صحنه بازداشت ۳ مرد فراری مشخص شد که راننده قاسم نام دارد و رئیس باند دزدان خودرو بوده که با اصابت گلوله زخمی شده است. این مرد که ناله می‌کرد، بلافاصله با سررسیدن آمبولانس‌ اورژانس تحت‌الحفظ به بیمارستان انتقال یافت و تحت درمان قرار گرفت.

قاسم با اقدام‌های پزشکی از مرگ نجات یافته است و دو عضو باند تبهکارش نیز برای تحقیقات تخصصی در اختیار پلیس آگاهی کرج قرار گرفتند تا پرده از جرایم احتمالی مرتکب شده آنها برداشته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *