تغیر در لیست های اپ استور به وسیله اپل

دست بردن اپل در اپ استورشرکت اپل برای فروش بهتر اپ های اختصاصی این شرکت لیست های اپ استور را دستخوش تغیرات کرده است؛ با ما همراه باشید.

اپ های اختصاصی شرکت اپل در رده‌بنده‌ی محبوب‌ترین اپلیکشن‌ها به نظر می‌رسد بالاتر از جایگاه اصلی خود قرار دارند. برای نمونه در لیست ۲۰ اپلیکیشن با بیشترین دانلود در سیستم عامل iOS شاهد حضور تعداد زیادی اپلیکیشن اختصاصی اپل هستیم. این در حالی است که اگر همان لیست را در سیستم عامل OS X مشاهده کنید، برخی از این برنامه ها حتی در لیست وجود ندارند.

هر چند ممکن است این اشتباه عمدی نبوده و ایرادی در الگوریتم رده‌بندی اپ استور وجود داشته باشد اما وجود این مشکل را نمی‌توان انکار کرد. البته این اتفاق، رده‌بندی نسبی اپلیکیشن‌های محبوب از جمله فیسبوک مسنجر را تحت تاثیر قرار نداده است و این اپلیکیشن‌ها بالاتر از اپلیکیشن‌های اختصاصی اپل قرار دارند.

با این حال در نسخه‌ی دسکتاپ اپ استور، بازی با نام Twist بالاتر از اینستاگرام و اسنپ چت قرار گرفته اما در اپ استور آیفون ۶ اس، Twist پس از ایسنتاگرام و اسنپ چت در لیست قرار دارد.

نکته‌ی جالب دیگر تغییر لیست برترین اپلیکیشن‌های رایگان از آیفونی به آیفون دیگر است. برای مثال همان لیست در آیفون ۵ اس با آیفون ۶ اس فرق هایی دارد. گفتنی است این آزمایش به صورت همزمان بر روی دو آیفون با سیستم عامل یکسان صورت گرفته است. برای مثال iMovie به عنوان سومین اپلیکیشن محبوب رایگان در آیفون ۶ اس به نمایش در می‌آید اما در آیفون ۵ اس این اپلیکیشن در رده‌ی هفتم همان لیست مشاهده می شود.

آیفون ۶ اس (iOS 9.1):

دست بردن اپل در اپ استور۱

Mac OS X:

دست بردن اپل در اپ استور۲

آیفون ۵ اس (iOS 9.1):

دست بردن اپل در اپ استور۳

 

هم اکنون معلوم نیست که این اتفاق به خاطر مشکلات موجود در الگوریتم رده‌بندی است یا شرکت اپل با این کار قصد بالا بردن تعداد دانلودهای اپ های خود را دارد. باید منتظر ماند و دید که واکنش اپل به این موضوع چه خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *