پیدا کردن اپ های مشابه اندروید در ویندوزفون باAppComparison

AppComparisonبا برنامه AppComparison که از سوی شرکت مایکروسافت منتشر شده شما می توانید از وجود برنامه هایی که روی گوشی شما نصب هستند در ویندوز استور باخبر شوید.

با اپلیکیشن جدید مایکروسافت می‌توانید تعداد اپلیکیشن‌های گوشی اندروید خود که در ویندوز فون وجود دارند را مشاهده کنید. اگر اپلیکیشنی وجود نداشته باشد معادل‌های آن در ویندوز موبایل برای شما به نمایش درخواهند آمد.

زمانی که برنامه را نصب و اجرا کنید، تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده توسط آن پیدا خواهند شد. سپس از شما خواسته می‌شود تا دسته‌ای از اپلیکیشن‌ها که به آن‌ها علاقه دارید را انتخاب کنید. سپس این برنامه معادل‌های مستقیم یا مشابه اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی اندرویدی شما را در استور ویندوز موبایل به نمایش می‌گذارد. برای مثال گوگل مپز در ویندوز موبایل وجود ندارد و مشابه آن یعنی HERE در این اپلیکیشن برای شما به نمایش در می‌آید.

همان طور که می‌توان حدس زد بسیاری از اپلیکیشن‌های اندروید معادلی در ویندوز فون ندارند با این حال می‌توان اپلیکیشن‌های مشابه را در این بین یافت. از طرفی این برنامه مایکروسافت کیفیت اپلکیشین‌های ویندوز فون را به نمایش نمی‌گذارد. برای مثال، مدت زیادی است که نسخه‌ی آزمایشی اینستاگرام ارائه شده و بروزرسانی برای آن عرضه نشده است. توییتر نیز جزو اپلیکیشن‌هایی است که در مدتی بسیار طولانی بروزرسانی نشده است.

ابزار یادشده در زمینه یافتن لینک اپلیکیشن ها در ویندوزاستور، عملکرد قابل قبولی از خودش به نمایش می گذارد، اما در پیشنهاد نمونه های معادل چندان جالب نیست. به عنوان مثال، CloudMuzik را به عنوان معادل گوگل پلی موزیک به شما معرفی می کند، در حالی که اپلیکیشن های بهتری مثل Groove Music در ویندوزاستور حضور دارند.

این موارد ممکن است برعکس آن چه که هدف مایکروسافت بوده، نکات ضعف ویندوز فون را به نمایش بگذارد. ویندوز موبایل نکات قوت بسیاری دارد اما تنوع و کیفیت اپلیکیشن‌ها یکی از این موارد نیست و مایکروسافت باید بیشتر نکات قوت خود را به رخ بکشد تا نکات ضعف. App Comparison را می‌توانید از این لینک دانلود کنید.

AppComparison ابزاریست بسیار عالی برای افرادی که قصد مهاجرت از اندروید به ویندوزفون را دارند. با آن می توانید به سادگی از وجود اپ های محبوبتان در پلتفرم مایکروسافت مطلع شوید. در صورتی هم که آنها را در ویندوزاستور نیافتید، می توانید از نمونه های معادل پیشنهادی اپلیکیشن استفاده کنید.

AppComparison2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *