تصمیم ال جی برای افتتاح کارخانه جدید برای ساخت OLED

کارخانه ال جیطبق خبر های منتشر شده شرکت ال جی قصد دارد کارخانه جدیدی جهت ساخت صفحه نمایش های OLED احداث کند؛ با ما همراه باشید.

رسانه های کشور کره  خبر از تصمیم تازه کمپانی ال جی برای احداث یک کارخانه جدید جهت تولید صفحه نمایش های OLED می دهند. آن طور که به نظر می رسد این شرکت سازنده ی محصولات الکتریکی به این نتیجه رسیده که با ظرفیت فعلی، در آینده توان پاسخگویی به نیاز مشتریان خود را نخواهد داشت چرا که شرکت های مختلفی مشتری صفحه نمایش های ساخت ال جی هستند، اما بیشتر گمانه زنی ها معطوف به سفارش های پیش روی کمپانی اپل است. این اخبار تازه می تواند مهر تاییدی بر حدس و گمان های گذشته در خصوص نوع پنل نمایشگر آیفون های بعدی باشد.

دیگر برای همگان ثابت شده که صفحه نمایش های OLED از لحاظ مصرف انرژی بهینه‌ تر، و از لحاظ نمایش رنگ ها دقیق ترند، و در عین حال کنتراست بسیار بهتری نیز در اختیار کاربر قرار می دهند. پس کاملاً معقول است که اپل هم به فکر استفاده از آنها افتاده باشد. البته باید در نظر گرفت که در نمایشگرهای مبتنی بر OLED، میزان مصرف انرژی ارتباط مستقیمی با میزان استفاده از رنگ های روشن دارد. بنابراین شرکت ساکن کوپرتینو ناچار است در ظاهر iOS تغییراتی ایجاد نماید و تم آن را کمی تیره‌تر از حالت فعلی کند.

چندی پیش بود که در اخبار شنیدیم شرکت اپل قصد دارد بعد از چند سال  استفاده از صفحه‌ نمایش های LCD، بالاخره آنها را کنار گذاشته و رو به فناوری های تازه تری چون OLED بیاورد. این شرکت اولین قدم را در تولید اپل واچ برداشت و آن را به نماشگرهای OLED ساخت ال جی مجهز کرد و هیچ بعید نیست که این رویه را در محصولات آینده‌ اش هم در پیش بگیرد.

اپل هنوز هیچ واکنشی به این شایعات نشان نداده، بنابراین تمام موارد گفته شده در حد حدس و گمان باقی می مانند، ولی در تصمیم ال جی برای سرمایه گذاری ۴٫۲ ملیارد دلاری جهت احداث یک کارخانه ‌ی تازه تردیدی وجود ندارد.

این سایت تولید سال ۲۰۱۷ آماده بهره برداری می‌ شود. پس حتی اگر به شایعات هم اطمینان کنیم، باز بعید است نسل بعدی محصول پرتیراژی چون آیفون صاحب نمایشگرهای OLED شود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *