توزیع سیگار فقط با مجوز

توزیع سیگارقائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت طی ابلاغیه ای اعلام کرد توزیع کنندگان سیگار باید مجوز رسمی داشته باشند؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: علی اصغر رمزی با تاکید بر اینکه توزیع سیگار صرفاً با مجوز امکان پذیر است ، ادامه داد: مطابق این ابلاغیه ،دستگاه های نظارتی و بازرسان از ابتدای دیماه سال جاری با توزیع کنندگان عمده (سراسری و استانی) و خرده فروش سیگار فاقد مجوز به عنوان متخلف برخورد می نمایند.

علی اصغر رمزی  با اشاره به اینکه هر شخصی که پرونده توزیع محصول دخانی قاچاق در هر میزان و در هر تاریخی داشته باشد امکان دریافت مجوز توزیع ندارد ، افزود:  با  ۴ مساله  “فروش محصول دخانی قاچاق ، توزیع سیگار به صورت فله ای یا نخی ، فروش سیگار به افراد زیر ۱۸ سال ،  تبلیغ محصولات دخانی” به شدت برخورد می شود  و مجوز افراد متخلف باطل و دیگر مجوز توزیع سیگار برای آنان صادر نمی شود.

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور اظهار داشت: ازجمله شرایط صدور مجوز خرده فروشی محصولات دخانی رعایت حداقل فاصله ۱۰۰ متری از مراکز آموزشی , فرهنگی و مذهبی و ورزشی  است.

وی تصریح کرد: از حدود ۲ سال قبل ساماندهی مجوزهای عمده فروشی محصولات دخانی آغاز گردیده است و تاکنون بیش از ۷۰۰ مجوز توزیع عمده فروشی استانی و ۱۲۰ مجوز توزیع سراسری (کشوری) صادر شده است .

رئیس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور ادامه داد : با اشاره به ابلاغیه قائم مقام وزیرصنعت،معدن وتجارت درخصوص صدور مجوز خرده فروشی برای سوپرمارکتها، خواربارفروشیها و سقط فروشان گفت :براساس ابلاغیه شرایط اعطای مجوز توزیع محصولات دخانی در سطح خرده فروشی تعیین شده  و  واحدهای واجد شرایط می توانند از طریق اتحادیه های خود نسبت به کسب اطلاع از شرایط و دریافت مجوز توزیع خرده فروشی محصولات دخانی اقدام نمایند .

وی بیان کرد : پس از پایان آذرماه سال جاری صرفاً سوپرمارکتها ,  خواربارفروشیها و سقط فروشانی که دارای مجوز یاد شده هستند می توانند اقدام به توزیع محصولات دخانی نمایند.

رمزی در پایان چنین بیان کرد : دستگاه های نظارتی و بازرسان با توزیع کنندگان عمده استانی و کشوری فاقد مجوز برخورد خواهند کرد و کسانی که علاقه مند دریافت مجوز توزیع کشوری ( سراسری ) هستند باید  از طریق مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور  اقدام کنند.

یادآور می شود،  ضوابط و دستورالعملهای مربوطه برای صدور مجوزهای عمده فروشی (استانی و سراسری) در سایت وزارت صنعت، معدن و تجارت (مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور) قرار دارد و متقاضیان می توانند از این سایت اطلاعات کامل را درخصوص مجوزهای عمده فروشی دریافت نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *