دوچرخه ۳۵ متری درازترین دوچرخه جهان

درازترین دوچرخه جهاندر ادامه قصد داریم شما را با دوچرخه ۳۵ متری که درازترین دوچرخه جهان لقب گرفته است آشنا کنیم؛ باما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: اعضای سازمان Mijl Van Mares Werkploeg رکورد بزرگ‌ترین دوچرخه‌ی جهان را در کتاب رکورد های گینس ۲۰۱۶ ثبت کردند. این دوچرخه ۳۵ متر طول و ۱۲ سانتی‌متر عرض دارد. دو سر آن با چند سازه‌ی آلومینیومی به هم متصل شده‌اند. این نوع سازه‌ها ثبات و استحکام زیادی دارند و معمولا از آنها در کنسرت‌ها استفاده می‌شود. برای به حرکت درآوردن درازترین دوچرخه‌ی جهان به دو نفر رکاب زن نیاز است؛ یکی در عقب و یکی در جلوی دوچرخه.

این دوچرخه چرخ‌ آموزشی ندارد و هیچ وسیله‌ی تثبیت‌کننده‌ای هم به آن متصل نیست. فقط برای حفظ تعادل آن، چرخ عقبی عریض‌تر طراحی شده است. «فرانک پلت» (Frank Pelt)، سرپرست گروه Mijl Van Mares WErkploeg اظهار داشته که سواری بر این دوچرخه بسیار آسان است و تنها عیب‌اش این است که نمی‌تواند دور بزند. همین گروه رکورد درازترین دوچرخه در سال ۲۰۱۱ را هم ثبت کرده بودند.

البته این رکورد کوتاه مدت خواهد بود. اوایل سال میلادی جاری، شرکت Santos و دانشگاه استرالیای جنوبی با همکاری یکدیگر دوچرخه‌ای به طول ۴۱ متر و عرض ۲۵ سانتی‌متر ساختند که به احتمال زیاد سال آینده وارد کتاب گینس خواهد شد.

درازترین دوچرخه جهان ۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *