هدایت نابینایان با هدبند هوشمند

هدبند نابینایان

در ادامه می خواهیم درباره هدبندی که با ایجاد بازخورد های لرزشی قادر به هدایت نابنیان است،اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم؛ باما همراه باشید.

تا زمانی که دانشمندان راهی برای اصلاح قدرت بینایی زیستی انسان پیدا کنند، افراد نابینا قطعا روش بهتری برای حرکت در محیط پیرامونی خود و عبور از موانع نخواهند داشت.

اما سازندگان هدبندی به نام Sentiri دیدگاهی متفاوت از این موضوع دارند. این گجت می تواند کاربران را با استفاده از بازخوردهای لرزشی ایجاد شده از طریق یک موتور به اطراف هدایت و از برخورد به موانع نماید.

Sentiri با استفاده از حسگرهای مادون قرمز تشخیص عمق، اشیاء را در محیط شناسایی کرده و سپس سطوح لرزش اعمال شده به سر کاربر را تغییر می دهد تا مانع از برخورد وی با موانع شود.

 

هدبند نابینایان

دستگاهی که در تصویر می بینید به اعتقاد کمپانی سازنده اش چیزی فراتر از یک ابزار کمکی برای افراد کم بیناست. بن لم، مدیر عامل این شرکت در این باره اظهار داشت: «تکنولوژی ارائه شده پتانسیل های لازم برای استفاده گسترده را در خود دارد.»

برای مثال، گروه های نظامی می توانند از این دستگاه برای حفظ سکوت رادیویی استفاده نمایند. این کاربری شباهت زیادی به یک دستگاهی پوشیدنی کمری دارد که قبلا ارتش ایالات متحده آمریکا از آن برای حفظ دید سربازان روی جاده استفاده کرد.

اگر این هدبند به گوشی هوشمندی متصل گردد که اپلیکیشن گوگل مپس را در خود دارد، آنگاه قادر است شما را به ایمن ترین شکل ممکن از نقطه A به B ببرد. کمپانی سازنده این گجت که Chaotic Moon نام دارد همچنین نوعی زبان لرزشی را ابداع کرده که با تغییر فرکانس، شدت و تعداد لرزش ها، اطلاعات اضافی را به کاربران اعلام می کند.

چنانچه حسگرهای مادون قرمز این گجت با انواع حرارتی جایگزین شوند، کاربران قادرند به شکل خاصی از قوه تشخیص لرزشی در شب دست پیدا کنند. تا به امروز این کمپانی جدول زمانی مشخصی را برای عرضه Sentiri ارائه نکرده و علاوه بر این حرفی هم از قیمت آن به میان نیاورده اما سال هاست که در قالب پروژه ای به نام Halo روی ساخت این دستگاه کار می کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *