استعفای کوچک زاده نماینده مجلس تهران

استعفای کوچک زاده

طبق اخبار منتشر شده کوچک زاده نماینده مجلس تهران در پی اعتراض به روند اداره مجلس صحن علنی را ترک و اعلام استعفا کرد؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: مهدی کوچک‌زاده نماینده مجلس مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در صحن علنی امروز (دوشنبه ۲ آذرماه) براساس اخطار اصل ۶۷ خطاب به لاریجانی بیان کرد کرد: از روز گذشته اسم بنده در نوبت ایراد اخطار بود اما اعلام نشد.

وی در ادامه گفت: براساس اخطار اصل ۶۷ که بر مبنای سوگند نمایندگی و همچنین به استناد اصلی که به شما اختیار می‌دهد دقایقی در مورد مسائل مهم کشور صحبت کنید، روز گذشته طبق اخبار مکرر و موثق مطلع شدم رئیس تعاونی روستایی استان فارس ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی را برای جلوگیری از افت قیمت امحاء و دفن کرده است.

کوچک‌زاده ، ری، شمیرانات و اسلامشهر تصریح کرد: این عمل که الگوبرداری از اقتصاد سرمایه‌داری است را خلاف شرف و وجدان انسانی می‌دانیم و به مسئولان مربوطه مخصوصا وزیر کشاورزی تذکر می‌دهیم.

نماینده تهران خطاب به لاریجانی اظهار داشت: در کشوری که مردم از گرسنگی به فحشا کشیده می‌شوند کدام شرافتی به خود اجازه داده تا ۱۷۰۰ تن سیب‌زمینی را دفن کند.

لاریجانی رئیس مجلس خطاب به کوچک‌زاده بیان کرد: اخطار شما در رابطه با دستور کار نبود زیرا اکنون وسط بحث بیمه هستیم و شما می‌توانستید وقت گرفته و در رابطه با این موضوع صحبت کنید.

لاریجانی در ادامه گفت: اگر کسی خلافی انجام می‌دهد شما دیگر نباید آن خلاف را تکرار کنید.

در ادامه کوچک‌زاده با حالتی برافروخته و خشمگین و با گرفتن برگه‌ای در دست فریاد می‌زد استعفای خود را می‌دهم سپس به جایگاه هیئت رئیسه رفت و برگه استعفای خود را در مقابل لاریجانی قرار داد.

برای دقایقی به دلیل فریادهای کوچک‌زاده نظم جلسه بهم خورد و لاریجانی در تذکر به نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر گفت اخطار شما باید در دستور باشد و شما اکنون نظم جلسه را برهم زده‌اید ایرادی ندارد استعفای خود را تحویل داده و در جایگاه خود قرار بگیرید.

لاریجانی ادامه داد: اگر می‌خواهید استعفا بدهید، بدهید

لاریجانی خطاب به کوچک‌زاده اظهار داشت: اگر می‌خواهید، استعفا بدهید بدهید، کسی نگرانی ندارد استعفایتان را بدهید رسیدگی می شود، نباید تهدید کنید، بنده اعلام کردم اخطار شما وارد نیست اما شما می‌خواهید استعفا دهید.

کوچک‌زاده خطاب به لاریجانی فریاد می‌زد رفتارهای شما اسلامی نیست.

قاضی پور نماینده مردم ارومیه خطاب به کوچک‌زاده تصریح کرد: نماینده تهران اجازه بده به کارمان ادامه دهیم.

قاضی‌پور در ادامه خطاب به لاریجانی بیان کرد: اگر می‌خواهید استعفای این نماینده را مطرح کرده تا ما به آن رأ‌ی داده و سپس به کارمان ادامه دهیم اگر وزیری اشتباهی انجام می‌دهد باید با سوال و استیضاح نمایندگان کار خود را انجام دهند ما به شما آقای لاریجانی رأی دادیم و از شما هم حمایت می‌کنیم و اجازه نمی‌دهیم مجلسی که متعلق به مردم ایران است با این وضع اداره شود.

لاریجانی در پاسخ به قاضی پور اظهار داشت: شما به کار خود ادامه دهید.

اما کوچک‌زاده نماینده مردم تهران،ری، شمیرانات و اسلامشهر به صندلی خود بازگشت و مشغول جمع‌آوری وسایل خود شد در این میان حسینی به همراه پیر مؤذن به کنار کوچک‌زاده آمدند تا مانع خروج وی از صحن علنی مجلس شوند.

کوچک‌زاده در نهایت با جمع‌آوری وسایل خود صحن علنی مجلس را ترک کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *