توصیه های دانایی فر سفیر ایران به زائران

توصیه های دانایی فر

حسن دانایی فر سفیر ایران در عراق بعد نشست با استاندار واسط عراق توصیه هایی به زائران اربعین کرد؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از مشرق: حسن دانایی‌فر بعد از نشست با استاندار واسط عراق که در مرز مهران تشکیل شد، در جمع خبرنگاران بیان کرد: برخلاف سال گذشته که در چنین مناسبت‌هایی گاه زائران ایرانی می‌توانستند با کارت ملی نیز به عتبات عالیات سفر کنند امسال این قانون برداشته‌ شده و زائران حتماً باید با دریافت روادید و همراه داشتن گذرنامه وارد این کشور شوند.

وی درادامه گفت: مردم تحت هیچ شرایطی بدون روادید و گذرنامه برای ورود به عراق اقدام نکنند چراکه هرگونه ورود بدون روادید و گذرنامه زائران اربعین حسینی (ع) به خاک عراق تبعات قانونی و امنیتی برای خود آنان ایجاد می‌کند.
سفیر ایران در عراق ادامه افزود: تاکنون بیش از ۴۵۰ هزار زائر ایرانی از مرزهای مختلف وارد کشور عراق شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا بعد از اربعین این تعداد زائر به بیش از ۲ و نیم میلیون نفر افزایش یابد.

دانایی‌فر تاکید کرد: افزون بر مجازات قانونی که این کشور برای ورود غیرمجاز مصوب کرده، مساله افزایش مخاطرات امنیتی نیز برای ورود بدون گذرنامه موردنظر است.

دانایی فر بیان کرد: به‌زودی تعداد ۶۱۰ کامیون از طرف جمهوری اسلامی برای کمک به موکب‌های مستقر در کشور عراق اعزام خواهند شد.

دانایی‌فر در ادامه و در پاسخ به سوالی درباره وضعیت طرف مقابل برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی تاکیدکرد: در چند ماه گذشته مسوولان مرتبط دولت عراق نشست‌های مستمری برای آمادگی و هماهنگی استقبال از زائران برگزار کرده‌اند که سفارت ایران نیز در این نشست‌ها شرکت داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *