۴٫۷ اینچ محبوب ترین سایز برای گوشی

محبوب ترین سایز

طبق آمار منتشر شده ازشرکت DeviceAtlas طی نظر سنجی محبوب ترین سایز برای صفحه نمایش گوشی، گوشی هایی مانند آیفون ۶ با ۴٫۷ اینچ است.

موسسه DeviceAtlas هر سال  آمار و ارقام جدیدی درباره میزان محبوبیت تلفن‌های هوشمند از جنبه‌های مختلف ارائه می دهد و در آخرین گزارش این موسسه معلوم شده که ابعاد و رزولوشن آیفون ۶ و ۶ اس محبوب‌ترین  سایز و رزولوشن برای گوشی های هوشمند هستند.

اگر هنوز بر سیطره اپل بر بازار تلفن‌های هوشمند شک دارید، شاید گزارش جدید DeviceAtlas نظر شما را تغییر دهد. گزارش جدید این موسسه که کارش تهیه آمار و ارقام مختلف درباره گجت های هوشمند است، دارای اطلاعات متنوعی است که در بین آنها، چیزی که بیش از بقیه جلب نظر می‌کند، ابعاد نمایشگر (و رزولوشن) تلفن‌ها و میزان محبوبیت آنها در جاهای مختلف جهان است.

محبوب ترین سایز۱ محبوب ترین سایز۲

محبوب ترین سایز۴ محبوب ترین سایز۳ محبوب ترین سایز۵

این اطلاعات از طریق درگاه وب جمع‌آوری شده‌اند و گزارش DeviceAtlas حکایت از این دارد که با وجود آن که نمایشگرهای با ابعاد بزرگ‌تر از ۵ اینچ در حال محبوب شدن هستند، اندازه‌ی ۴.۷ اینچ هنوز محبوب‌ترین سایز برای گوشی هوشمند است. برای این موضوع هم فقط یک توضیح وجود دارد و آن چیزی نیست جز آیفون ۶ و آیفون ۶ اس. بر همین اساس محبوب‌ترین رزولوشن نمایشگر نیز ۱۳۳۴ در ۷۵۰ پیکسل است که فقط می‌توانید آن را در آیفون‌های اپل ببینید.دومین سایز محبوب نمایشگر تلفن هوشمند، ۵ اینچ و رزولوشن محبوب دیگر ۱۹۹۰در ۱۰۸۰ پیکسل یا همان نمایشگر فول اچ‌دی است.

محبوب ترین سایز۶ محبوب ترین سایز۷

بسیاری از پرچمداران محبوب اندرویدی رزولوشن Quad HD یا ۱۴۴۰ در ۲۵۶۰ دارند و این موضوع باعث رشد محبوبیت این رزولوشن شده است. در کشورهایی چون ایالات متحده، این رزولوشن سهمی کمتر از ۱۰ درصد دارد، در حالی که در کشور هند این آمار به ۱۲ درصد می‌رسد. بهترین بازار برای فبلت‌ها (تلفن‌هایی با نمایشگر ۵.۵ اینچ و بالاتر) نیز کشور آمریکا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *