تولد ۱۰ سالگی ایکس باکس ۳۶۰

ایکس باکس ۳۶۰۱۰ سال از عرضه یکی از موفق ترین کنسول های بازی که توانست فروش بسیار خوبی داشته باشد، توسط مایکروسافت می گذرد؛ با ما همراه باشید.

یک دهه از عرضه ایکس باکس ۳۶۰از سوی مایکرو سافت گذشت. از این محصول می توان به عنوان موفق ترین کنسولی که تا الان کمپانی ردموندی توسعه داده و به فروش رسانده نام برد که اگرچه در میانه راه با چالش هایی هم مواجه گشت اما هنوز هم کاربران می توانند آن را خریداری کنند چرا که خود مایکروسافت به همراه بسیاری از توسعه دهندگان شخص ثالث بازی های ویدیویی، از آن پشتیبانی کاملی به عمل می آورند.

اکس باکس ۳۶۰ در E3 سال ۲۰۰۵ رونمایی شد و چند روز پیش از معرفی رسمی، اطلاعات و تصاویر بسیاری از آن افشا شدند. بازی هایی که در آن زمان به همراه کنسول مورد بحث عرضه گشتند نیز متوسط بودند اما در نهایت مایکروسافت موفق شد تا فروش مناسبی از این محصول داشته باشد.

پس از گذشت ۸ سال، در ۲۲ نوامبر سال ۲۰۱۳ مایکروسافت از اکس باکس وان پرده برداشت و به نظر می رسد برای این کنسول، سطح پشتیبانی خود را بسیار بالاتر بده و جدا از بروز رسانی های نرم افزاری که برای آن ارسال نموده، قصد دارد در آینده نزدیک آن را آغشته به طعم ویندوز ۱۰ کند.

در این میان می توان اشاره کرد که اکس باکس ۳۶۰ اولین کنسولی بود که «ماینکرفت» برایش عرضه شد و همین موضوع باعث گشت تا در انتهای عمر خود، موج جدیدی از خریداران دست به تهیه اش بزنند. تا سال ۲۰۱۴، گزارش شد که ۸۴ میلیون اکس باکس وان به فروش رسیده اما نباید از یاد برد که در ابتدای کار و زمانی که تازه مایکروسافت این کنسول را عرضه کرده بود، مشکلات سخت افزاری زیادی هم گریبان خریداران را گرفتند.

مشکلاتی که صرفا یکی از آنها مربوط می شد به چراغ های قرمزی که دور کلید پاور دستگاه روشن شده و از بی استفاده شدن آن خبر می دادند. کاربران نام این مشکل را «حلقه سرخ رنگ مرگ» گذاشته بودند. البته خریداران این کنسول در کشورهایی که به مایکروسافت دسترسی داشتند دستگاه های مشکل دار خود را به شرکت یاد شده بازگرداند که همین موضوع موجب شد تا اهالی ردموند زیانی ۱ میلیارد دلاری را متحمل شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *