هشدار سه غول تکنولوژی درباره رمزگذاری

رمزگذاریسه غول تکنولوژی جهان مایکروسافت، اپل و گوگل درباره رمزگذاری های ضعیف که می تواند به نفع مجرمان باشد هشدار دادند.

در پی حملات مرگباری که هفته گذشته در پاریس رخ داد سیاستمداران و مقامات ارشد قضایی اعلام کردند که دولت های غربی باید موضع خود در قبال محصولات و خدمات هوشمند رمزگذاری شده را مشخص نمایند.

اما این نگرانی ها صرفا از جانب مقامات رسمی مطرح نمی شود. ممکن است سیاستمداران به نام امنیت بیشتر تلاش داشته باشند که قوانینی را برای تضعیف تدابیر رمزنگاری به تصویب برسانند اما بسیاری از نام های بزرگ صنعت فناوری شامل اپل، گوگل، فیسبوک و مایکروسافت هشدار داده اند که ضعف در رمزگذاری می تواند به نفع خلافکاران باشد.

طی بیانیه ای که روز پنجشنبه روی سایت شورای صنعت فناوری اطلاعات انتشار یافت این چنین بیان شده که: «رمزگذاری نوعی ابزار امنیتی است که برای جلوگیری از خالی شدن حساب های بانکی مان توسط مجرمان، پیشگیری از ربوده شدن هواپیماها و خودروها به واسطه حملات هکی مخرب، و حفظ امنیت و ایمنی هر روزمان به آن وابسته هستیم.»

در این بیانیه همچنین گفته شده که: ما عمیقا از تلاش های مجریان قانون و انجمن ملی امنیت برای حفاظت از جامعه قدردانی می کنیم اما تضعیف کردن تدابیر ویژه رمزنگاری یا ایجاد درهای پشتی در دستگاه ها و داده های رمزگذاری شده برای استفاده آدم هاب خوب باعث ایجاد آسیب پذیری هایی می شود که افراد خلافکار از آنها بهره می گیرند و این مساله قطعا صدمات مالی و فیزیکی جدی را بر پیکره جامعه و اقتصاد آن وارد می آورد. تضعیف امنیت با هدف بهبود آن هیچ معنایی ندارد.

این را هم باید افزود که کمپانی های اپل، فیسبوک و گوگل تنها اعضای شورای صنعت فناوری اطلاعات نیستند و شمار زیادی از کمپانی های ارائه دهنده سرویس ها و کالاهای مرتبط با اینترنت از آن جمله ادوبی، AMD، بلک بری، کانن، کورنینگ،کولکام، دل، اپسون، اچ پی، آی بی ام، اینتوئیت، کداک، لنوو، لاجیتک، لینکدین، نوکیا، اوراکل،  سامسونگ، سونی،فوجیتسو، سیمنتک، توشیبا، توئیتر، ویزا و یاهو نیز از دیگر اعضای آن به شمار می روند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *