سفر روحانی به ایتالیا

سفر روحانی به ایتالیاخبر های منتشر شده از یک پایگاه خبری ایتالیایی حاکی از این است که حسن روحانیرئیس جمهور کشورمان شنبه به ایتالیا سفر خواهدکرد.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: پایگاه ایتالیایی سولو نیوز خبرداد حسن روحانی، رئیس جمهور ایران روز شنبه آتی به ایتالیا سفر کرده و با مقامات این کشور و نیز در واتیکان با پاپ دیدار خواهد کرد.

پائولو جنتیلونی، وزیر امور خارجه ایتالیا در این خصوص بیان کرد: سفر روحانی به ایتالیا بیش از همه در خصوص یک تفاهم نامه خواهد بود. چرا که با توجه به اینکه هنوز زمان از میان برداشتن تحریم های اعمال شده علیه تهران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا نرسیده است،‌ این را می دانیم که این روند خیلی روشن پیش رفته و سفر رئیس جمهور روحانی بمنزله فرصتی برای شروع و تحکیم همکاری های اقتصادی و فرهنگی ما است.

قبل از ظهر روز شنبه حسن روحانی رئیس جمهور ایران به پایتخت ایتالیا خواهد رسید. او بعد از دیدار با سرجو ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا در حدود ساعت ۱۷ (به وقت محلی) با پاپ فرانسیس در واتیکان دیدار خواهد کرد.

پس از آن میهمان متئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا خواهد بود. رئیس جمهور ایران همچنین با کارفرمایان دیدار خواهد داشت.

با وجود این که در روز یکشنبه در رم، با پیئترو گراسو، رئیس مجلس سنا و  لائورا بولدرینی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور دیدار خواهد کرد.

این پایگاه اینترنتی نوشت: این اولین دیدار یک رئیس جمهور ایران از یک کشور عضو اتحادیه اروپا پس از شانزده سال‌ یعنی از سال ۱۹۹۹ میلادی به بعد است.

ایران مصمم به توسعه و تقویت روابط خود با کشورهای اروپایی بوده و برای انجام دادن چنین کاری‌ ایتالیا را به عنوان دروازه اروپا انتخاب کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *