مایکروسافت به دنبال تسخیر بازار تبلت

بازار تبلت

گزارش های منتشر شده مبتنی بر این است که شرکت مایکروسافت قصد دارد سهم فروش خود در بازار تبلت را تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۱۸ درصد برساند.

مایکروسافت به لطف عرضه‌ی محصولات هیبریدی و تبلت‌های جدید خود به بازار، شاهد افزایش سهم از بازار تبلت‌ها است. با وجود عرضه‌ی محصولاتی نظیر سرفیس پرو ۴ و محصولات مشابه توسط سایر کمپانی‌ها که مبتنی بر ویندوز مایکروسافت است، سهم این کمپانی در بازار تبلت‌ها با رشد روز افزونی روبرو شده است. افزایش سهم مایکروسافت از ابتدای سال جاری میلادی محسوس بوده و می‌توان انتظار داشت تا سهم این کمپانی پس از پایان فصل فروش در روزهای منتهی به سال نو میلادی به بیش از ۱۰ درصد برسد که حاکی از فروش ۲۲ میلیون دستگاه تبلت مبتنی بر ویندوز است.

از دو سال پیش که مایکروسافت ویندوز ۸ را ارائه کرد سیستم عامل این کمپانی پیشرفت های قابل توجهی را در بازار تبلت تجربه نمود. تبلت های ویندوز، برخلاف انواع اندرویدی که هم اکنون بیشترین سهم از بازار این محصولات را در اختیار دارند برای تولید محتوای به مراتب بهتر هستند و ظاهرا به همین خاطر نیز مورد توجه شرکت ها و سازمان ها قرار گرفته اند. البته علت این تمایل نیز روشن است؛ این محصولات قادرند اپلیکیشن های هم کلاس با انواع دسکتاپی ویژه ویندوز را به خوبی اجرا نمایند.

پژوهشگران انتظار دارند که فروش تبلت های ویندوزی تا پایان سال در حدود ۲۲ میلیون دستگاه (معادل با ۱۰ درصد) افزایش پیدا کند. آنها همچنین ابراز امیدواری کرده اند که در آینده تبلت های ویندوزی بیش از هر زمان دیگری در بازار کسب و کار مورد توجه قرار می گیرند.

تحلیلگران استراتژی ادعا می کنند که فروش تبلت های مبتنی بر ویندوز در ۹ ماهه نخست سال ۲۰۱۵ میلادی رشدی ۵۸ درصدی را در قیاس با بازه زمانی مشابه در سال قبل تجربه کرده است. علاوه بر این، شرکت تحقیقاتی ذکر شده اعلام داشته که همین روند در فصل تعطیلات نیز ادامه پیدا خواهد کرد و فروش مایکروسافت را بالا می برد.

با گرایش روز افزون شرکت ها به سمت تبلت ها، موقعیت مایکروسافت برای فروش تبلت های ویندوزی اش در بخش سازمانی بهتر می شود و ویندوز همچنان به عنوان پرچمدار بلامنازع سیستم عامل های دسکتاپی و ویندوزی باقی می ماند.

تحلیلگران پیش بینی کرده اند که تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی، ویندوز ۱۸ درصد از سهم بازار تبلت در دنیا را به خود اختصاص می دهد. در صورتی که این پیش بینی درست از آب در بیاید آنگاه روشن است که تسلط آن صرفا بر بازار سازمانی نخواهد بود و به حوزه تحت تسلط اندروید نیز نفوذ خواهد کرد.

بازار تبلت۱

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *