به بن بست رسیدن انونیموس در مقابل داعش

انانیموس

گروه هکری انونیموس که به داعش اعلام جنگ کرده بود ظاهرا با مشکلاتی مواجه شده است که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

ظاهرا بخش بزرگی از تلاش های این گروه هکری در راستای مسدود کردن اکانت های توئیتری داعش و وبسایت های متعلق به آن صورت گرفت. اما براساس گفته های یکی از کارکنان این وبسایت اجتماعی به نشریه Daily Dot، آن گزارشات کاملا بی پایه بوده اند.

تعداد زیادی از فعالان این کمپین، ظاهرا از مشکل آگاهی کافی دارند و چندی است که یک پیام ویژه در توئیتر دست به دست می شود و آن این است: اینکه مشارکت کنندگان در مبارزه دیجیتالی علیه داعش به یاد داشته باشند که صرفا عربی بودن یک وبسایت یا مطلب و یا مسلمان بودن آن شخص به معنای آن نیست که باید هدف حملات هکی قرار داده شوند.

در عین حال، ماهیت این کمپین ها هم طوری است که پراکنده نمودن یکپارچه این پیام را غیر ممکن می کند. اشتباهات صورت گرفته در این حوزه به قدری فاحش بوده اند که دیگر گروه های هکری را وادار کرده اند تا از کمپین #OpIsis فاصله بگیرند.

بررسی دیگری که توسط Ars Technica انجام شد نشان می دهد که تعدادی از اکانت های غیر وابسته به داعش هم هدف حملات اخیر داعش قرار گرفته اند و علت هم صرفا هتاکی آنها در یکی از اکانت های منسوب به این گروه یا استفاده از زبان عربی در توئیت هایشان بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *