تشخیص دستخط گوگل از فارسی پشتیبانی می کند

تشخیص دستخط گوگل

امروز طی به روزرسانی برنامه تشخیص دستخط گوگل زبان های فارسی،،عربی،اردو،برمه ای و عبری را نیز می تواند پشتیبانی کند.

موتور تشخیص دست خط گوگل با عنوان Google Handwriting Input، سال گذشته به صورت یک اپلیکیشن مستقل در گوگل پلی عرضه شد تا به کمکش کاربران اندروید قتدر به سریع تر و آسان تر تایپ کردن کلمات باشند.

این اپ امروز بروزرسانی بزرگی دریافت کرده که تشخیص دست خط فارسی، عربی، اردو، عبری و برمه ای را به امکانات خود اضافه می کند. آپدیت جدید برای کاربرانی که به این پنج زبان صحبت می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که تایپ در بعضی از این زبان ها با استفاده از کیبورد کار چندان راحتی نیست.

قابلیت ویژه این اپلیکیشن یعنی تشخیص دست خط و تبدیل آن به حروف تایپی، می تواند در مواقعی که امکان تایپ با کیبورد برایتان میسر نیست فوق العاده ظاهر شود. کافیست با قلم یا انگشت، حروف را مثل نوشتن با خودکار روی کاغذ در فیلد خالی بنویسید تا شاهد تبدیل شدن آنها به متن تایپی باشید. این اپلیکیشن ضمنا از طریق دست خط، اموجی ها را هم شناسایی می کند، بنابراین برای استفاده از شکلک ها از مراجعه به قسمت مخصوص آنها هم بی نیاز می شوید.

برای فعالسازی تشخیص دست خط از این پنج زبان، باید برای هر یک پکیج جداگانه ای را از درون اپلیکیشن دانلود کنید. Handwriting Input مثل تمام کیبوردهای معمولی دیگر کار می کند: با فعالسازی آن و انتخاب زبان مورد نظر، حالا می توانید در تمام اپلیکیشن ها با دست خط خودتان نوشته و حروف را به صورت تایپ شده تحویل بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *