هک صفحه شخصی مقامات آمریکایی به وسیله ایرانی ها

هک مقامات آمریکایی

خبر های منتشر شده از مجله نیویورک تایمز حاکی از هک اکانت های کاربری تعدادی از مقامات دولت آمریکا به وسیله ایرانی ها است.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: نیویورک‌تایمز سوم آذر ماه ادعا کرده است طی ماه‌های گذشته هکرهای ایرانی، گروهی از مقام‌های وزارت خارجه آمریکا که بر پرونده و توافق هسته‌ای با ایران کار می‌کنند، را شناسایی کرده‌اند و سپس وارد ایمیل‌ها و حساب‌های کاربری آنها در شبکه‌های اجتماعی شده‌اند.

وزارت خارجه ایالات متحده پس از آن از ماجرا خبردار شده، که شبکه اجتماعی فیس‌بوک برخی افراد را از انجام حملاتی دولتی به حساب‌های کاربریشان مطلع کرده است.

یکی از مقامات ارشد دولت آمریکا به نیویورک‌تایمز گفته است حملات خیلی دقیق طراحی‌شده و در پی دستیابی به اطلاعات از مقام‌هایی بوده که در پی توافق هسته ای، مسئول کار بر ادامه و اجرای آن هستند.

پیش از این کارشناسان امنیت فضای مجازی، گروهی با نام راکت کیتن (بچه گربه موشکی) را شناسایی کرده بودند. اما ردپای فعالیت‌های این گروه به آغاز سال ۲۰۱۴ میلادی باز می‌گردد.

این گزارش دو هفته پس از آن منتشر می‌شود که خبرگزاری رویترز از اقدامات مقام‌های اروپایی علیه یک گروه جاسوسی فضای مجازی که ادعا شده با ایران در ارتباط هستند، خبر داده بود.

روزنامه نیویورک‌تایمز می‌گوید توانایی‌های این هکرها هنوز در حد هکرهای روسی یا چینی نیست. اما حملات انجام‌شده علیه مقام‌ها، ابتکاری را نشان می‌دهد، شبیه حملاتی که از سوی روسیه علیه سیستم ایمیل‌های غیرمحرمانه مقام‌های وزارت خارجه آمریکا در سال گذشته انجام شد.

به گزارش رادیو فردا، کسانی که هدف جاسوسی مجازی قرار گرفته‌اند طیفی گسترده، از مقام‌های کشورهایی مانند عربستان سعودی، پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) یا دانشمندان هسته‌ای اسرائیل و حتی مقام‌های کشور ونزوئلا بودند.

وال‌استریت‌جورنال، یک روزنامه آمریکایی دیگر، ۱۳ آبان‌ماه، گزارش داده بود که ایمیل و صفحه شخصی چند مقام در وزارت خارجه آمریکا هک شده است.

به گزارش صدای آمریکا، هکرها ظاهرا تلاش کرده‌اند با استفاده از حساب‌های کاربری اجتماعی کارمندان جوان، به دیگر دوستان آنها در این وزارت‌خانه دسترسی پیدا کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *