پوتین به روحانی هم هدیه داد

هدیه پوتین به روحانی

اخیرا در شبکه های اجتماعی عکسی از هدیه پوتین به روحانی با این عنوان که این هدیه در سفر اخیر پوتین به تهران به روحانی اهدا شده است؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: ولادیمیر پوتین دوشنبه (۲ آذر) برای شرکت در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز(GECF) به تهران آمد.

پوتین پس از ورود به فرودگاه مهرآباد در اقدامی بی سابقه مستقیم به سمت خیابان فلسطین تهران رفت و با آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری دیدار کرد. رئیس جمهور روسیه در حاشیۀ این دیدار یکی از قدیمی‌ترین نسخه‌های خطی قرآن کریم را به ایشان هدیه کرد.

این کار پوتین مهرماه سال گذشته نیز تکرار شده بود، اما اینبار رئیس جمهور روسیه به حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان هدیه داد؛ هدیه‌ای معنی‌دار که بازتاب و تحلیل و تفسیرهای مختلفی را درپی داشت.

آن زمان، چهار دیدار دو رئیس جمهور طی یکسال، نشان از شتابی داشت که دو کشور بزرگ و همسایه برای توسعه روابط آغاز کرده بودند.

در پایان این دیدار بود که رئیس جمهور روسیه سپر رزمی یکی از سربازان شاه عباس اول (قرن هفدهم) را به رئیس جمهور کشورمان هدیه داد. پوتین آخرین جمله ای که با لبخند به روحانی گفت، این بود: «ظاهرا این سپر بدست حریف افتاده، اما ایران برنده آن نبرد بود.»

هدیه پوتین به روحانی

عده از کارشناسان و تحلیلگران داخلی اهدا هدیه «سپر» از سوی پوتین به روحانی، آنهم در اوج مذاکرات هسته ای را دعوت تلویحی پوتین به  مقاومت و ایستادگی بیشتر تیم مذاکره کننده ایران، در برابر خواسته های غرب تعبیر و تفسیر کردند.

طی روزهای اخیر در فضای مجازی این خبر منعکس شده که هدیه پوتین به روحانی در سفر اخیر ولادمیر پوتین به تهران اهدا شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *