شهرهایی که بیشترین خلافکاران را دارد

دزد

در این بخش شما را با شهری آشنا کرده ایم که نسبت به سایر شهر های دنیا خلافکاران بیشتری را در خود جا داده است. حتما این بخش بخوانید.

خلاف کار ترین مردم دنیا

کشورهای توسعه یافته و یا توریست پذیر همواره سعی دارند دیگر کشورهای فقیر و جهان سومی را نا امن نشان دهند. این در حالی است که آمار میزان جرم و جنایت در کشورهای مختلف جهان چیز دیگر می گوید.

شما هم قطعا مثل همه مردم دنیا، وقتی از «برزیل» نام به میان می آید، به یاد «فوتبال» می افتید. از «ایالات متحده آمریکا» وقتی سخن به میان می‌آید یاد امنیت شهروندانش می‌افتید درحالیکه  وقتی یک «سیاهپوست» را می بینید احتمالا به این فکر خواهید کرد که او ممکن است یک جنایتکار و یا دست‌‎کم دزد باشد.

وقتی هم که از آمار جرم و جنایت در شهرهای مختلف جهان می‌گوییم، ‌احتمالا ذهنتان به سوی غرب آسیا و یا قاره آفریقا روانه می‌شود و فکر خواهید کرد که احتمالا بالاترین آمار جرم و جنایت متعلق به این کشورهاست. اما نتایج یک تحقیقات معتبر نشان می‌دهد در میان ۵۰ شهر اول جهان در خشونت و ناهنجاری اجتماعی سهم قاره آسیا و اروپا صفر است.

این در حالی است که تنها ۶ درصد از این میزان نیز ۳ شهر واقع در آفریقای جنوبی هستند و ۹۴ درصد باقیمانده را کشورهای قاره آمریکا تشکیل می دهند.

سان پدرو سولا، شهری در شمال هندوراس واقع در آمریکای مرکزی با اختلافی زیادی نسبت به پایتخت ونزوئلا در صدر شهرهای خطرناک جهان قرار دارد. در این شهر یک میلیون نفری، روزانه ۱۷۱۲ جنایت مبتنی بر خشونت انجام می شود. این شهر را به عنوان یکی از مراکز اصلی توزیع کوکائین در جهان می شناسند که بیش از ۸۳ درصد از قانون‌شکنی‌های آن به وسیله سلاح گرم انجام می‌گیرد.

برزیل با داشتن ۲۰ شهر در میان ۵۰ شهر خشن جهان،‌ با رکوردی ۴۰ درصد نشان می دهد که نه تنها در فوتبال بلکه در جنایت نیز در صدر جهان قرار دارد. مکزیک هم با داشتن ۱۰ شهر در جایگاه دوم قرار دارد.

اما این ها شاید چندان عجیب به نظر نرسد وقتی بفهمیم که ایالات متحده آمریکا با داشتن ۳ شهر در میان ۵۰ شهر پر جرم و جنایت جهان، بالاتر از کشورهایی همچون السالوادور، گواتمالا و هندوراس باشد!

سنت لوئیس در ایالت میسوری آمریکا با ۴۹.۹۳ مورد، دیترویت در ایالت میشیگان با ۴۴.۸۷ و نیواورلئان در ایالت لوئزیانا با ۳۹.۶۱ مورد جرم به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر، به ترتیب در رده های نوزدهم، بیست و دوم و بیست و هشتم رده بندی قرار دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *