افزایش مرخصی پس از زایمان فیسبوک به ۴ ماه

مارک زاکربرگ

طبق خبر های منتشر شده مارک زاکربرگ برای تولد دخترش به ۲ ماه مرخصی رفته بود، مرخصی پس از زایمان را برای کارمندانش به ۴ ماه افزایش داد.

هفته گذشته، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک اعلام کرد پس از تولد دخترش به دو ماه مرخصی خواهد رفت و این تصمیم او خبرهای خوشایندی برای کارمندانش نیز در بر داشت.

مرخصی خود زاکربرگ این مزیت را دارد که همه پدرهای شاغل در فیس بوک خیالشان راحت خواهد بود که پس از تولد فرزند خود می توانند به مرخصی بروند و ۴ ماه را در آرامش به همسر و فرزند تازه متولد شده خود اختصاص دهند. این طرح از اول ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی در فیس بوک اجرایی خواهد شد.

به واسطه این کار، کارمندان رسمی فیس بوک در هر کجای دنیا که باشند و فارغ از جنسیت خود قادرند از ۴ ماه مرخصی پس از زایمان فرزندشان بهره مند شوند. این درحالیست که مرخصی زایمان در این کمپانی فقط دو ماه و مختص خانم ها بود اما اکنون این امکان برای مردها نیز مهیا گشته است.

شرکت فیس بوک از جمله کمپانی فعال در زمینه فناوری محسوب می گردد که به تازگی این امکان را برای کارمندان خود مهیا نموده، پیش از آن نیز شرکت هایی همانند نتفلیکس و آمازون نیز اقداماتی مشابه انجام داده بودند؛ نتفلیکس در تابستان گذشته طرح مرخصی نامحدود پس از زایمان را برای کارمندان خود مطرح نمود و کمی پس از آن، آمازون برنامه اعطای مرخصی یاد شده به مردان را اجرایی کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *