با Architecture of Radio سیگنال های وای فای را مشاهده کنید

مشاهده امواج وای فای

در ادامه قصد داریم برنامه ای که به کمک آن می توانید امواج وای فای پیرامون خود را مشاهده کنید را به شما معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

امواج رادیویی به لطف روترهای Wi-Fi، دکل های مخابراتی، ماهواره های پشتیبان تکنولوژی GPS و حتی بلوتوث در گجت ها، همواره در حال برخورد بر بدن ماست. البته نکته مثبت داستان اینجاست که ما نمی توانیم با چشم غیر مسلح، امواج یاد شده را ببینیم و همین موضوع باعث می شود تا گاهی اهمیت این سیگنال ها را فراموش کنیم.

حال برنامه ای به نام Architecture of Radio برای پلتفرم نرم افزاری iOS منتشر شده که به کاربران اجازه می دهد امواج رادیویی پیرامون خود را تماشا کنند.
توسعه دهنده اپلیکیشن مورد بحث، داده های ۷ میلیون برج مخابراتی و ۱۹ میلیون روتر وای-فای را به ثبت رسانده و آنچه در برنامه مشاهده خواهید کرد، بر اساس همان داده های وارد شده برایتان به نمایش کشیده می شوند.

در نتیجه دوربین دستگاه شما نقش موثری در تشخیص سیگنال های الکترومغناطیسی ندارد، صرفا در به تصویر کشیدن یک تجربه مشابه با واقعیت افزوده به اپ یاد شده کمک می کند. اپلیکیشن Architecture of Radio اکنون با قیمت ۲.۹۹ دلار در دسترس کاربران iOS است و گفته شده نسخه اندرویدی آن سال آینده میلادی از راه می رسد.
این اپ تجربه ای همچون واقعیت افزوده به شما می دهد و بر اساس نقشه اتاق یا محلی که در آن، اپ مورد نظر را استفاده می کنید، امواج را هم مشاهده خواهید نمود. در نتیجه می توانید آیپد یا آیفون خود را در به هر طرف گرفته و تماشا کنید که امواج چگونه به سوی شما و دستگاه تان می آیند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *