بروزرسانی امنیت در روتر های Turris Omnia

روترTurris Omnia

در این بخش به معرفی روتری که از سوی Turris Omnia توسعه یافته و قابلیت بروزرسانی امنیت خود را دارد خواهیم پرداخت؛ با ویکی جوان همراه باشید.

یک استارتاپ به نام Turris Omnia روتری را توسعه داده و فعلا ساخت آن را به مرحله مقدماتی رسانده که قادر است به شکل خودکار بروز رسانی های نرم افزاری توسعه داده شده از سوی تیم سازنده را دریافت کرده و خودش را بروز رسانی کند.

روتری که به دست Turris Omnia توسعه یافته از پلتفرم متن باز خود شرکت سازنده استفاده می کند که بر بستر پروزه OpenWRT توسعه پیدا کرده است. در این پروژه، بروز رسانی ها به شکل خودکار انجام می شوند و کافیست تا یک رخنه امنیتی پیدا شود تا تیم توسعه دهنده و پشتیبان به سرعت از راه دور و با ارائه یک بسته امنیتی مشکل را حل کنند.

این روتر دارای قابلیت های بسیار زیاد دیگری هم هست که در ویدیوی زیر می توانید همه آنها را مشاهده کنید. برای مثال، قادر هستید یک حافظه خارجی را به آن متصل نموده و آن را تبدیل به یک DLNA یا سرور بک آپ کنید.

حتی می توانید یک سیم کارت را در آن قرار دهید تا در صورت مشکل پیدا کردن اینترنت از سوی سرویس دهنده بتوانید از سرویس های نسل چهارم مخابراتی موسوم به LTE بهره بگیرید. در این میان اگر اندکی بیش از حد گیک هستید و تمایل دارید افرادی که می خواهند شبکه وای-فای شما را هک کنند را دست اندازید، چنین حالتی در روتر مورد بحث تعبیه شده. می توانید آن را فعال کرده و سپس حرکات هکر و اقداماتش را مشاهده کنید.

استارتاپ یاد شده پروژه خود را در وب سایت جمع سپاری IndieGogo قرار داده و تا پایان فرصت آن برای کسب سرمایه عمومی، هنوز حدود ۴۵ روز باقی مانده است. از زمان انتشار این پروژه در وب سایت یاد شده، بیش از هزار نفر آن را پشتیبانی کرده اند و تا کنون مبلغی بیش از ۲۷۴ هزار دلار گرد هم آمده است که بیش از دو برابر مبلغ درخواستی استارتاپ یاد شده در همان مرحله ابتدایی است.

در حال حاضر پروژه یاد شده در مرحله ساخت نمونه های اولیه است اما گفته شده که محصول نهایی در آوریل آینده و با قیمت ۱۸۹ دلار به دست کاربران علاقمند خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *