بازتاب دومین نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی در رسانه ها

????? ???????????? ?? ?????? ????? ??? ?????? ????

رهبر معظم انقلاب نامه دومی را خطاب به جوانان غربی منتشر کردند که بازتاب گسترده ای در رسانه های خارجی داشت.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: دومین پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی که روز گذشته منتشر شد، در رسانه های منطقه ای و بین المللی بازتابی گسترده داشت.

خبرگزاری “ترند” جمهوری آذربایجان درخبری به بازتاب این نامه پرداخت و نوشت رهبر انقلاب در نامه خود به جوانان غرب از دولتهای غربی برای اتخاذ استانداردهای دوگانه در مبارزه با تروریسم انتقاد کرده است.

در ادامه آمده است که رهبر ایران از وقوع حوادث تروریستی پاریس ابراز تاسف و اعلام کرده است هر کسی که دارای حس عاطفه و انسانیت باشد تحت تاثیر مشاهده این صحنه ها چه در پاریس، فلسطین، عراق، لبنان و یا در سوریه قرار خواهد گرفت.

در بخش دیگری از این خبر آمده است که به اعتقاد رهبر ایران دنیای اسلام قربانی ترور و وحشی گری قرار گرفته و آمریکا به حمایت از تروریسم مشغول است.

به گزارش این خبرگزاری رهبر انقلاب همچنین رهبران غرب را به اتخاذ استاندارهای دوگانه در مبارزه با تروریسم محکوم کرد.

انتقاد رهبر انقلاب از غرب در قبال سیاستهای رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین نیز موضوعی بود که خبرگزاری ترند به آن اشاره کرده است.

المنار

شبکه خبری المنار نیز با انتشار بخش‌هایی از نامه نوشت: مسائل دردناک اگر زمینه چاره اندیشی به راه‌حل‌ها و فرصت تبادل افکار را فراهم نکند، خسارتی دوچندان به‌همراه خواهد داشت.

خبرگزاری فرانسه

خبرگزاری فرانسه هم در خبری به بازتاب دومین نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی پرداخت که پس از حملات تروریستی به پاریس منتشر شد.

این خبرگزاری عنوان خبر خود را اینگونه انتخاب کرد: ” آیت الله خامنه ای در نامه ای به جوانان اروپا و آمریکا: آمریکا از تروریسم حمایت می کند”.
خبرگزاری فرانسه یادآور شد که این دومین نامه رهبر ایران است که به جوانان غربی نوشته شده است.

تایمز اسرائیل

نشریه تایمز چاپ سرزمین های اشغالی هم در خبری به بازتاب نامه رهبر انقلاب به جوانان غربی پرداخت که در آن فلسطینیان قربانی ۶۰ سال تروریسم معرفی شده‌اند.

تایمز اسرائیل در خبری نوشت: رهبر انقلاب روز یکشنبه اسرائیل را به ارتکاب بدترین نوع تروریسم برای ۶۰ سال متهم کرد و این نوع تروریسم را بسیار وحشیانه‌تر از حملات پاریس دانست.

در بخش دیگری از این خبر آمده است: رهبر انقلاب  در نامه خود خطاب به جوانان غرب در ارتباط با حملات پاریس اعلام کرد هیچ خشونتی بیرحمانه تر از شهرک سازی های اسرائیل نیست.
به نوشته  این نشریه رهبر انقلاب دولت یهود را به تروریسم دولتی و تلاش روزمره آنان برای تخریب منازل فلسطینیان متهم کرده است.

این نشریه همچنین گفته است مقام معظم رهبری تیراندازی سربازان اسرائیلی را به معترضان فلسطینی ا نوعی تروریسم برشمرده است

 

آسوشیتد پرس

خبرگزاری آسوشیتد پرس درباره این نامه نوشت: رهبر ایران اعلام کرد تروریسم کور حوادث بدی را در فرانسه رقم زد و همین موضوع وی را برای نوشتن این نامه ترغیب کرد. او گفت به واسطه خونریزی میان اسرائیل و فلسطینیان و همچنین خشونت داعش در عراق، سوریه و لبنان آزرده خاطر شده است.

العهد لبنان

پایگاه خبری العهد لبنان نیز با انتشار بخش‌هایی از نامه رهبر معظم انقلاب نوشت: مسائل دردناک اگر زمینه فکر کردن به راه‌حل‌ها را فراهم نکند، ضرری دوچندان خواهد داشت.

 

 

امریکن هرالد تریبیون

پایگاه “امریکن هرالد تریبیون” هم متن نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غرب را که در آن به موضوعاتی چون انتقاد از سیاستهای دوگانه نهادهای بین‌الملل در قبال تروریسم، ابراز ناراحتی نسبت به حوادث تروریستی پاریس و همچنین انتقاد از سیاستهای رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین اشاره شده بود، منتشر کرد

المیادین

شبکه خبری المیادین هم با انتشار بخش‌هایی از این نامه به ‌نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی نوشت: همه از حوادث دردناک فرانسه، فلسطین، عراق، لبنان و سوریه متأثرند..

 

 

ال بی سی لبنان

شبکه ال بی سی لبنان هم به پوشش نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی پرداخت.
این شبکه اعلام کرد رهبر انقلاب ایران  در نامه ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی بعد از حوادث خونین پاریس، سیاستهای دوگانه غرب را محکوم کرد.

ال بی سی لبنان در ادامه به نقل از رهبر معظم انقلاب اعلام کرد: تهاجم نظامی که جهان اسلام در سالهای اخیر با آن مواجه بود و در پی آن بسیاری قربانی شدند، نمونه ای دیگر از منطق متناقض غرب است.

این شبکه به نقل از مقام معظم رهبری ادامه داد: تحمیل فرهنگ غرب بر سایر ملتها و کوچک شمردن فرهنگ‌های مستقل را یک خشونت خاموش و بسیار زیانبار تلقّی می‌کنم.
به گزارش ال بی سی، رهبر انقلاب ایران اعلام کرد تا زمانی که معیارهای دوگانه بر سیاست غرب مسلّط باشد و تا وقتی که تروریسم در نگاه حامیان قدرتمندش به انواع خوب و بد تقسیم شود و تا روزی که منافع دولت‌ها بر ارزش‌های انسانی و اخلاقی ترجیح داده شود، نباید ریشه‌های خشونت را در جای دیگر جستجو کرد.

فلسطین الیوم

خبرگزاری فلسطین الیوم نیز سخنان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای خطاب به جوانان غربی را با تیتر: جهان اسلام قربانی تروریسم است، منتشر کرد.

الیوم السابع

روزنامه مصری الیوم السابع نیز با پوشش دومین پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی درعنوان خبری خود نوشت : رهبری عالی ایران دوگانگی معیارهای غربی را محکوم کرد.

العربیه

سایت شبکه خبری العربیه وابسته به عربستان سعودی نیز نوشت: آیت الله خامنه‌ای معیارهای دوگانه غربی را محکوم کرد.

الوسط بحرین

روزنامه الوسط بحرین نیز با پوشش نامه دوم رهبر انقلاب نوشت: رهبر ایران در نامه  ای به جوانان غربی معیارهای دوگانه غرب را محکوم کرد.

ایلاف عربستان

سایت ایلاف عربستان نیز نوشت که رهبر انقلاب ایران معیارهای دوگانه غرب را محکوم کرد.

الدستور لبنان

روزنامه الدستور نیز محتوای نامه را پوشش داد و « معیارهای دوگانه غرب» را به عنوان بخش برجسته سخنان ایشان انتخاب کرد.

پایگاه رام الله فلسطین

سایت اینترنتی رام الله فلسطین نیز باتیتر “دنیای اسلام قربانی معیارهای دوگانه غرب است” محتوای نامه دوم رهبر انقلاب را پوشش داد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *