معرفی نسل جدید مک بوک ایر در WWDC 2016

مک بوک

طبق خبر های منتشر شده اپل قصد دارد نسل جدید مک بوک ایر های خود را در کنفرانس توسعه دهنده گان جهانی ۲۰۱۶ معرفی کند.

بنابر گزارش‌های جدید منتشر شده از تایوان، اپل در کنفرانس WWDC 2016 نسل جدیدی از مک بوک ایر خود را با بدنه‌ای باریک‌تر و در دو سایز ۱۳ و ۱۵ اینچی معرفی خواهد کرد. در حال حاضر مشخص نیست که شاهد عرضه‌ی نسخه‌ی ۱۱ اینچی خواهیم بود یا خیر. باریک‌تر کردن مک بوک ایر به معنای بهره‌گیری از قطعات جدید در این لپ تاپ است و به نظر می‌رسد اپل در حال مذاکره با شرکت‌های همکار خود برای تامین این قطعات است.

منبع تایوانی به نام «Economic Daily News» اعتقاد دارد که مک بوک ایرهای ۱۳ و ۱۵ اینچی اپل سال آینده در مراسم WWDC رونمایی خواهند شد و سپس کاربران قادر هستند در سه ماهه سوم سال بعدی آنها را خریداری کنند.

گفته شده که طراحی به شکل کامل دچار دگرش شده، ضخامت دستگاه باریک تر از حالت فعلی آن شده و اپل برای اولین بار نمونه ای ۱۵ اینچی را برای سری Air توسعه داده است. این منبع خبر می دهد که شرکت ساکن کوپرتیو اکنون در حال مذاکره با تامین کنندگان برای تهیه سری جدید لپ تاپ های مک بوک Air است
اپل به تازگی با معرفی مک بوک ۱۲ اینچی، سری جدیدی به خانواده‌ی لپ‌ تاپ‌های خود اضافه کرده است که با استفاده از پردازنده‌های با ولتاژ پایین اینتل توانسته فن مورد نیاز برای خنک کردن را حذف کرده و در نتیجه ضخامت آن را بسیار کم کند.

از سوی دیگر تصمیم اپل برای ارائه یک مک بوک ایر ۱۵ اینچی هم خبر از تحولاتی در خط تولید مک بوک ها می دهد. احتمالا اپل می خواهد همچنان به تولید مک بوک ۱۲ اینچی بسیار باریک و سبک خود ادامه دهد، مک بوک ایرها را هم در اندازه ۱۳ و ۱۵ اینچی برای کاربران عادی توسعه داده و سپس کاربران حرفه ای هم می توانند از مک بوک های سری Pro استفاده کنند که در اندازه و مشخصات سخت افزاری مختلف در دسترس هستند.
بسیاری انتظار داشتند با معرفی مک بوک، سری ایر لپ‌تاپ‌های اپل جای خود را به این دستگاه بدهند و به این دلیل خبر معرفی نسل جدید مک بوک ایر کمی عجیب است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *