عبور از مرز عراق بدون ویزا

فرمانده مرزبانی ناجا

در ادامه خبری از گفته های فرمانده مرزبانی ناجا مبنی بر تردد زائران اربعینی در مرز بدون ویزا و فقط با داشتن گذرنامه داریم؛ با ما همراه باشید.

به گزارش ویکی جوان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در خصوص تردد زائران اربعین حسینی جهت مراسم اربعین  عنوان داشت: به علت وجود مشکلاتی که زائران برای اخذ ویزا داشته‌ و تلاش زیادی جهت  گرفتن آن انجام داده ولی موفق نشده بودند  و با توجه به اینکه زمان زیادی به اربعین نمانده بود با مسئولان عراقی هماهنگی‌های لازم را انجام دادیم تا زائران با در دست داشتن گذرنامه و بدون ویزا بتوانند وارد کشور عراق شوند.

سردار رضایی در خصوص تمهیدات لازم برای بازگشت زائران بیان کرد: به دلیل وضعیت کشور عراق و وجود اقلام ممنوعه در این کشور زائران کنترل و بازرسی بیشتری خواهد شد تا کالاهای ممنوعه را به همراه نداشته باشند.

سردار رضایی در خصوص بی نظمی رخ داده در مرزهای منتهی به کشور عراق اظهار داشت: تاکنون نظم حاکم در مرزها خوب ارزیابی شده اما وقتی ۲۰۰ هزار نفر با توجه به محدوده‌ی جغرافیایی کم در مرز مهران جهت رسیدن هرچه زودتر به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی تلاش می کند این نظمی ها مشاهده می شود .
وی در خصوص اقدامات مرزبانی انجام شده از آغاز تردد زائران اربعین حسینی افزود: راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی بیش از ده الی ۱۲ روزی می‌شود که شروع شده وتا روز اربعین مشتاقان زیارت بارگاه امام حسین(ع) از سراسر جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران راهی کشور عراق  می‌شوند که در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران هماهنگی‌هایی در سطح کشوری انجام شده  که مرزبانی در حال انجام وظایف خود است.

فرمانده مرزبانی ناجا گفت: نیروهای مرزبانی عراق همکاری خوبی با مرزبانی ایران جهت فراهم کردن بستری مناسب برای تردد زائران ایرانی داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *