گجت های رول شونده با پتنت جدید سامسونگ

پتنت جدید سامسونگ

با انتشار پتنتی جدید از سوی سامسونگ احتمال تولید گجت های رول شونده و تا شو از سوی این کمپانی بسیار بالا رفته است.

اطلاعات مربوط به پتنتی که متعلق به سامسونگ منتشر شده که مفهوم جدیدی از گجت‌های متبنی بر صفحات نمایش تاشدنی را دراختیارمان قرار می‌دهد. همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید می‌توان صفحه‌ی نمایش را به دلیل اینکه انعطاف بالایی دارد درون بخش اصلی همچون یک رول جمع کرد. در این صورت گجت مورد نظر دارای دو حالت خواهد بود که یکی مربوط به حالت جمع شده و دیگری حالتی است که صفحه‌ی نمایش باز شده است. در صورتی که صفحه‌ی نمایش درون ساختار اصلی جمع شده باشد، می‌توان با استفاده بخشی شبیه به دستگیره که شامل تمام ماژول‌های سخت‌افزاری در انتها است، صفحه‌ی نمایش را باز کرد.

بخش دستگیره مانندی که که در انتهای صفحه‌ی نمایش تا شدنی قرار گرفته را باید یکی از جالب‌ترین قسمت‌های گجتی خواند که در این پتنت شاهد تصویر آن هستیم. سامسونگ خود از این قسمت در پتنت با عنوان تب (Tab) اسم برده است. همانطور که اشاره کردیم، قسمت تب دربردارنده ی تمام ماژول‌های سخت‌افزاری است و در حالت جمع شده نیز می‌توان انواع اعلانیه‌های دریافتی را بدون نیاز به باز کردن نمایشگر تاشدنی مشاهده کرد.

پینت جدید این امکان را فراهم می آورد که وقتی کاربر آیکونی خاص روی این زبانه را تب کند، صفحه نمایش باز شده و نرم افزار مرتبط اجرا شود. این زبانه در حالت باز بودن کامل نمایشگر، می تواند حکم یک نوار ابزار را برای تبلت بازی کند.

یکی دیگر از پتنت‌هایی که نحوه‌ی استفاده از صفحه‌ی نمایش تاشدنی را نشان می‌دهد، گوشی هوشمندی است که از صفحه‌ی نمایش در کل قسمت داخلی بهره برده و می‌توان آن را همچون کتاب از وسط تا کرد تا حجم گوشی هوشمند مورد نظر کاهش یابد.

حال باید منتظر ماند و دید این گجت های تغییر شکل دهنده چه زمانی به تولید انبوه خواهند رسید، گرچه، با ثبت شدن و دریافت پتنت ها از سوی سازندگان و مبتکران دنیای ابزارهای دیجیتالی، هیچ ضمانتی هم وجود ندارد که راهکار یا گجت های ثبت شده به دنیای واقعی کاربران راه پیدا کنند. با اینحال، همانگونه که ذکر کردیم در ماه های اخیر علائم زیادی از دستگاه های رول شونده سامسونگ رویت شده اند که احتمال عرضه چنین محصولاتی را از سوی کره ای ها تقویت می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *