یک کیلومتر ارتفاع بلندترین آسمان خراش جهان خواهد بود

بلندترین برج جهان

در ادامه خبری داریم از بودجه ای که عربستان سعودی برای برج جده کنار گداشته که قرار است بلندترین برج جهان باشد.

به گزارش مقامات دولت سعودی در روز یکشنبه، شرکت «جده اکونومی» که پیمانکار و توسعه دهنده برج یاد شده به شمار می رود با بانک سرمایه گذاری الانماء عربستان برای تکمیل بلندترین ساختمان دنیا قراردادی با مبلغ ۲٫۲ میلیارد دلار آمریکا امضا کرده. البته بخشی از این سرمایه برای توسعه پروژه «شهر اقتصادی جده» نیز هست و صرفا برای بالا بردن برج مذکور هزینه نخواهد شد.

مدیر کمپانی جده اکونومی، مُنیب حمود، نیز تایید نموده که قرارداد یاد شده منعقد گشته و آسمان خراش جده منطبق بر برنامه زمانی تعیین شده، در سال ۲۰۲۰ میلادی تکمیل خواهد شد.

برج Jeddah که پیش از این «برج پادشاهی» نامگذاری شده بود در شهر جده و در ساحل دریای سرخ ساخته خواهد شد و بنا بر گزارشات موجود، ارتفاعی برابر با ۹۹۹٫۷۴ متر خواهد داشت که به اندازه ۹ زمین فوتبال است. در حال حاضر ۲۶ طبقه از ۲۰۰ طبقه این آسمان خراش ساخته و تکمیل گشته اند.

طراحی پایه این برج فوق العاده چشمگیر و زیباست و به دلیل نزدیکی آن به دریا، موج گیرهای بلندی برای آن در نظر گرفته شده که قدرت محافظت از ساختمان در برابر موج های بلند دریا را خواهند داشت و به همین دلیل، ظاهر ساختمان در طبقات ابتدایی، با بقیه بدنه برج متفاوت است.

به گفته Leclercq، مدیر بخش خاور میانه WSP، موجگیرهای یاد شده به صورت دایره ای اطراف آسمان خراش را پوشش خواهند داد و همانند بلوک های بتنی ساده که در دیگر ساختمان ها شاهد آن هستیم، در جلوی برج به کار نرفته اند.

با استناد به گفته های موسسات معماری گوردن گیل و آدریان اسمیت که طراحان این ساختمان هستند، مرتفع ترین آسمان خراش آتی دنیا، یک هتل لوکس، طبقات اداری، مسکونی، آپارتمان های لوکس و یک رصدخانه خواهد داشت. در ضمن، ۵۹ آسانسور که شامل ۵۴ بالابر تک کابین و ۵ آسانسور دو کابین می شود و ۱۲ پله برقی نیز برای آن در نظر گرفته شده است.

بلندترین برج جهان۱

بلندترین برج جهان۲

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *