کاربران آمریکایی قادر به بوکمارک عکس در کروم

بوکمارک در کروم

شرکت گوگل به تازگی ویژگی بوکمارک تصاویر در کروم  را برای کاربران آمریکایی اندروید و آی او اس فراهم ساخته است.

 

 

روز گذشته کمپانی گوگل اعلام کرد که کاربران اندروید و iOS در ایالات متحده آمریکا از این پس قادرند تصاویری که در جستجوهای موبایلی شان نمایش داده می شوند را ستاره دار یا بوکمارک نمایند تا پیدا کردنشان به آسانی میسر شود.

این تلاش با هدف حل مشکلات کاربرانی صورتی می گیرد که معمولا مجبورند تصاویر را دانلود کرده یا از آنها اسکرین شات بگیرند و مستقیما روی حافظه موبایل خود ذخیره نمایند.

حالا گوگل تصور می کند، راهکار بهتر این است که تمام آن عکس ها در گوگل کلاود ذخیره شوند و با استفاده از یک سیستم بوکمارک یا علامت گذاری برحسب تقاضای کاربر، در اختیارش قرار گیرند. این روش همانطور که تایید خواهید کرد بسیار شبیه به شیوه علامت گذاری یا بوکمارک کردن در صفحات وب است.

به لطف به روز رسانی جدید، یک کارت کوچک چهارگوش که عبارت «view saved» را روی خود دارد و همچنین یک آیکون ستاره ای شکل روی آن، در گوشه پایینی سمت راست صفحه جستجوی عکس به صورت شناور نمایش داده می شود. با کلیک روی این تصویر به صفحه ای می روید که دو منوی جداگانه خواهد داشت: Saved Images (عکس های ذخیره شده) و Collections یا مجموعه ها.

دیگو آکام یکی از مهندسین نرم افزار گوگل این چنین می نویسد: تصور کنید که در گوگل به دنبال یک مدل موی خاص می گردید و تصویری نظرتان را به خود جلب می کند. تنها کافیست که آن را انتخاب نموده و روی تصویر ستاره کلیک کنید. به این ترتیب، دفعه بعدی که به آرایشگاه می روید می توانید بدون نیاز به جستجوی مجدد یا زیر و رو کردن عکس هایی که درون موبایل خود ذخیره کرده اید، تصویر مدل مدنظرتان را به آرایشگر نشان دهید.

آکام بیان کرد: بعد از آنکه تعدادی از عکس ها را مشاهده کردید، می توانید آنها در داخل فولدرهایی طبقه بندی کنید: برای اضافه کردن یک عکس به فولدری حاوی آیتم های مشابه، کافیست که روی آیکون ویرایش که شکلی شبیه به مداد دارد اشاره نمایید.

پس از این کار، می توانید به طور مثال گروهی تحت عنوان «مدل موی زمستانی» یا «ایده های مرد برفی» بسازید و عکس های مشابه به هم را به آن اضافه کنید.

آکام اضافه کرد: این قابلیت بیشتر برای کاربران بازارهای نوظهوری چون هند سودمند واقع می شود چراکه در این بازارها کاربران از موبایل های مقرون به صرفه با حافظه داخلی کم استفاده می کنند اما همچنان به وای فای دسترسی دارند و پکیج های دیتا نیز مرتبا با قیمتی پایین تر در اختیارشان قرار می گیرد.

اما گوگل دست آخر، یک شرکت نرم افزاری است و اگر بتواند تشخیص دهد که کدام عکس ها بیشتر دیده می شوند میتواند آنها را به صورت یک مجموعه درآورده و برای آنها درآمدزایی کند.

همانطور که پیشتر در خبرها آمد، این غول نرم افزاری مُدی به نام ذخیره کننده دیتا را به نسخه اندرویدی کروم افزوده است که می تواند تا ۷۰ درصد در میزان دیتای مصرفی کاربران صرفه جویی کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *